Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Dua

Allahümme ente’i-melikü’l-hakku’i mübin, Mu-hammedün rasutullâhi sadîku’I-va’di’l-emîn. Ve le-ke’I-mulku ve’I-hamdu tuhyi ve tümitü ve ente hay-yun lâ-temutü bi-yedıke’l-hayru inneke alâ külli şey’in kadir, vec’alni ani’l- belâ’i ve’I-kadâ’i bilhayr. Ve’hfazni mine’n-nefsi veş-şeytâni vel-a’dâi bi-hakki sureti yâsin vel-Kur’âni’l-hakim ya erhame’r-rahimin. Sübhane’l-muferrici an külli mahzunin, sübhane’l-muneffisi an külli medyunin, suhane menceale ha-zâ’inehu beyne’Ikâfi ven-nün. İnnemâ emruhu izâ erâde şey’en en-yekule lehü kün feyekün, fesübha-nellezi biyedihi melekutu külli şey’in ve ilyehi tür-ce’un ve sallâllahu alâ Muhammedin ve âlihi ve sah-bihi ecmain.

İlgili Başlıklar

Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Dua

Sıkıntı ve stres günümüzde yaygın bir şekilde karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. İnsanların hayatının her döneminde farklı nedenlerle ortaya çıkabilen sıkıntılar, sağlığımızı, ilişkilerimizi ve iş performansımızı olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle sıkıntıdan kurtulmak ve rahatlamak önemli bir konu haline gelmiştir. Bu yazıda, sıkıntıdan kurtulmak için edilebilecek dualar hakkında bilgi vereceğiz.

Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Edilen Dualar

1. Rabbe Sığınma Duası: “Hasbiyallahu la ilahe illa huve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül aşıl..’ (Sekiz defa okunmalıdır).

  • 2. Allah’tan Sıkıntı İçin Yardım Dileme Duası: “Yâ rabbi es’elûke bi-annî eşhedü enneke entallâh lâ ilâhe illâ ente, ve ettahretuhu enne ibadetüke ve ettareftühû enne hâceti fî âfîyetî’ (Yedi defa okunmalıdır).
  • 3. Sıkıntılardan Kurtulmak için Teravih Namazı Sonrası Okunan Dua: “Allahümme innî es’elüke bi-enna lenâ ilâhe illâ ente ve eşhedü enne Muhammeden abdüke ve nebîyyüke. Allahümme innî es’elüke min hayri mâ saelüke abdüke ve nebiyyüke ve eûzü bike min şerri mâ eteabbeü’ alehî abdüke ve nebiyyüke. Allahümme innî es’elüke min külli hayrin lâ başa bih. Allahümme innî eûzü bike min külli şerri lâ başa bih. Allahümme innî es’elüke en terzuknî hayran an azimeki ve en terzuknî zikraka aftal olarak zikri. Allahümme innî eûzü bike min şerri harâimeki ve en terzuknî ne’amaka limâ tahaffezu bihid-deyn, vemin hawâiciddinyâ ve ğayrihâ bi-rahmetike yâ ervâhe r-rahimin, vemin haşedâti şeyşeyâtiverva kadîl rnâ fî hâzâ’l-yevmi” (Üç defa okunmalıdır).

 

Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Edilen DualarDua Okuma Sayısı
Rabbe Sığınma DuasıSekiz defa
Allah’tan Sıkıntı İçin Yardım Dileme DuasıYedi defa
Sıkıntılardan Kurtulmak için Teravih Namazı Sonrası Okunan DuaÜç defa
Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Medyum Dolunay
Yazdır
Bu sayfaya 1216 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

29 Evet
31 Hayır

“Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Dua” için 2 yorum var.

  1. Merhabalar ben evliyim ve 1 çocuğum var karım benden nefret ettiğini söylüyordu. Hem de cocuğumuzun gözleri önünde bana bağırıyor ve boşanacağım demeye başlamıştı. Bende dayanamadım. İnternetten Dolunay hocayi buldum, irtibata gectim.Dolunay  hocamızla birlikte vefk işlemi yaptık. Bir ay içerisinde karım yavaş yavaş düzeldi. Artık evimizde kavgalar yok denilecek kadar az. Allah Dolunay hocadan razı olsun.

  2. Merhabalar ben evliyim ve 1 çocuğum var karım benden nefret ettiğini söylüyordu. Hem de cocuğumuzun gözleri önünde bana bağırıyor ve boşanacağım demeye başlamıştı. Bende dayanamadım. İnternetten Dolunay hocayi buldum, irtibata gectim.Dolunay  hocamızla birlikte vefk işlemi yaptık. Bir ay içerisinde karım yavaş yavaş düzeldi. Artık evimizde kavgalar yok denilecek kadar az. Allah Dolunay hocadan razı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir