Geri Getirme Duası

Bismillâhirrahmanirrahim Elhamdu lillâhi leke ya Allahu filânın gönlünü bana dost kıl. Elhamdülillâhi ya Allahü yine filânın gönlünü çevirgel bihakkı lâilâhe illallahü Muham-medün Resulullahî. Ya Rab sen ol Şanı büyük Allah sen ki yedi kat yerleri ve gökleri yarattın. Ya Rab senin izzetin hürmeti için filânın gönlünü ve canını ve yedi kat endamını ve cevabını ve iradesini ve kararını bana çevirgel, gayrilerinden gönlünü ayrıgıl, ahiyyen şerahiyyen esbavüsin bi hürmeti Hızır aley-hisselâm filânın gönlünü bana dost kılıvergil. İlâhi bi hürmeti hüvelhayyül kayyum. Lâilâhe illâ hüve için ve doksan dokuz esmaül-hüsna hürmeti için bizi sevindirgil. Bi hürmeti Tevrat ve bi hürmeti Zebur ve bihürmeti İncil ve bihürmeti Fürkanîl azimi ve Kurânı Kerim. Ve bi hürmeti suhufi İdris Aleyhisselâm. Ve bi hürmeti Adem aleyhisselâm. Ve bi hürmeti İmanil mü’minin velmüslimin ve bihürmeti cemiil enbiyai vel mürselin.

İlâhî senin lûtfun için ve senin in’amın için ve senin ihsanın için. İlâhî nuriyyet sözleri ve kelimeleri harfleri hürmeti için ve rukûda ve sucûdda evkati hamsede ve Ramazan ayında çekilen teşbihler hürmeti için. Ve sübhanekallahümme ve bihamdike ve ebced harfleri hürmeti için ve duai Kunut ve duai teşehhüd hürmeti için filânın gönlünü ve canını ve aşkını ve muhabbetini bana çevirgel, sen rast getirgil. Bihürmeti Adem Safiyyullah ve bi hürmeti Nuh Neciyyuliah ve bi hürmeti İbrahim Halilullah. Ve bihürmeti Musa Keiîmuilah. Ve bi hürmeti İsa Ruhul-iah.

Ve bi hürmeti Yusuf Sıddîkuilah. Ve bihürmeti Muhammed Mustafa Sallâlahu aleyhi Vesellem Habibullah İlâhi yüz yirmi dört bin Peygamberler hür-meti için filânın gönlünü ve canını ve aklını ve fikrini bana dost, benim aşkımdan bi karar kılıvergiI. Muhammed Mustafa ve Habibil-mürteza velmücteba, Mabud ya Mahmud ya Mennamü ya Hannanü ya Dey-yanü ya Hayyü ya Kayyümü ve cebbarrü İlâhi yüz yirmi dört bin enbiyai velmürselin ve evliyalar hürmeti için filânın gönlünü bana çevirgil. İlâhi Musa Aleyhiselâmın iki gözü ve yüzü hürmeti için esrarı Muhammed ve Muhammedin savmı ravzası ve bilyesi ve beratı ve miracı ve kıyamı ve kuûdi ve sucûdi ve gaziler hakkı için, İlâhi mü’minin ve mü’minat vel müslimine vel müslümat hürmeti için İlâhî müşfik gönüller hürmeti için filânın aklını filânın gönlüne ve gözüne beni şirin ve mahbub kıiıvergil. Ya gani ya mugnî bilhürmeti kitabı malûm zemekanide ise bi karar kıiıvergil.

İlâhî senin sırrın için, ve sübhani dev-rani hürmeti için zinnuni dısrî ve fethi Mehdi Musalli ve Ahmed Tugranî ve meşari seilem hürmeti için. İlâhî Ma’ruf Kerhi ve Cüneydi Bağdadi hürmeti için. İlâhî Şeyh Şibli ve İmamı Gazalî hürmeti için, İlâhî Abdülmuttasıl, İlâhî İbni Hallaç Mansur ve Hac ve Ebulleys ve Veyselkaranî ve Şeyh Muhammed hürmeti için. İlâhî Haşan Basri ve Hadibi Acemi hürmeti için. İlâhi imanlı kullar, âbidler ve sadıklar ve mü’minler hürmeti için sen bendenin hacetini revaeyle bihürmeti innema emruhu iza erade şey’en en yekule lehu künfeyekünu. Fesubhanellezl biyedihi melekütü külli şeyin ve ileyhi türceun. İlâhî yevme la yenfe’u malun velâ benune illâ men etellahe bikalbin selîmi. Bihürmeti hazihil âyetil kerim. Filânın gönlünü ve canını bana çevirgil ve kalbini gayrilerden ayrıgıl. İlâhî cümle hâlâik arasında ve has ve âm arasında sözüm makbul ve âlem halkını bana müsahhar eyleyüp ve beni şirin ve halîm, kuvetli ve hürmetli ve mü’minler arasında eyle. Bihürmeti Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali rıdvanüllahi teâlâ aleyhim ecmain. İlâhî bihürmeti Hızır, İlyas, Hamza ve Abbas ya müsebbibel esbab ya müfettihal ebvab ya kadiyel-hâcati ya mukilel’aserati ya mukallibelkülübi vel eb-sar, filânın gönlünü bana dost kılıvergil. Ya ilâhel’ev-veline vel âhirine, İyyake na’budu ve iyyake nestein Ve bihürmeti Sübbühun kuddusün rabbüna ve rab-bülmelâiketi verruhü. Ve bihürmeti Cebraile ve Mikâile ve İsrafile ve Azraile aleyhimüsselâmü ve bihürmeti Mekkete ve Medinete maallahü alâ ve bi hürmeti kâf ha ya ayın sad ve ha mim ayın sin kaf ve bihürmeti Yasin ve Kurânil hakim inneke leminelmür-seline. Âlâ sıratin müştekimin. Ve bihürmeti sümmün bükmün umyun fehüm lâ yalemune. Sümmün bük-mün ümyün fehüm lâ yübsirune. Ve bihürmeti femen kâne minkum meridan evbihi ezen min re’sihi fefid-yetün min siyamin ve sadakatin evnüsükin fe’iza emintüm femen temettea bil’umreti ilelhacci. Bismil-lâhirrahmanirrahim. Rabbiğfirli ve hebli min ledünke rahmeten inneke entel vehhabu. Birahmetike ya er-hamerrahımine. Vel’hamdülillâhi rabbil’âlemine.

İlgili Başlıklar

Geri Getirme Duası

Geri getirme duası, birçok insanın aşk, dostluk veya kaybettiği bir şeyi geri getirmek için başvurduğu bir spiritüel uygulamadır. Bu dua, kişinin içten ve samimi bir şekilde dileklerini dile getirerek, kaybettiği şeyi geri kazanmak amacıyla yapılan bir ibadettir.

Geri getirme duası, genellikle Allah’a yönelik yapılan bir yakarımdır. Bu dua, kişinin manevi inancına ve dini pratiklerine bağlı olarak farklı şekillerde yapılabilir. Bazen Kur’an-ı Kerim’den alıntılar kullanılarak yapılan bir dua da olabilir, bazen de kişinin kendi içten dilekleriyle yapılan bir yakarış.

İnsanlar geri getirme duasına başvurduklarında genellikle kaybettikleri bir ilişkiyi, sevdiklerini veya umutlarını geri kazanmak için yardım talep ederler. Bu dua, umutsuz durumlarda bir umut ışığı olabilir ve kişiye iç huzuru ve kuvvet verebilir.

 • Eğer geri getirmek istediğiniz bir kişi veya ilişki için bu duayı yapmak istiyorsanız, öncelikle niyetinizi netleştirmeniz önemlidir.
 • Öncelikle, biraz zaman ayırarak zihninizi ve kalbinizi sakinleştirin. Kendinizi Allah’a yönlendirin ve dileklerinizi bütün samimiyetinizle ifade edin.
 • Geri getirme duasını yaparken, dua ettiğiniz kişinin adını ve niyetinizi belirlemek için açık bir şekilde ifade ediniz. Örneğin, “Allah’ım, sevdiğim kişiyi/pozisyonumu geri getirmen için sana yalvarıyorum.”
 • Dua etme esnasında, kendinizi yüksek bir manevi enerjiye açık hale getirin. İçten bir şekilde dileklerinizi ifade ederken, Allah’ın sizin yardımınıza koşacağına güvenin.
 • Geri getirme duasını düzenli bir şekilde yapmaya devam edin. Sabırlı olun ve sonucun zaman alabileceğini kabul edin.

Geri getirme duası, tamamen kişinin inancına bağlı bir uygulamadır. Kimi insanlar bu duaya büyük bir inançla yaklaşırken, kimileri de bu tür spiritüel uygulamalara pek fazla önem vermez. Herkesin inancı ve düşünceleri farklı olduğu için, geri getirme duasının etkileri de kişiden kişiye değişebilir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Dua
Yazdır
Bu sayfaya 2209 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

24 Evet
26 Hayır

“Geri Getirme Duası” için 7 yorum var.

 1. Merhablar, ben seçil istanbuldan sevgilim beni önce sözlü şekilde hakaret etti sebepsiz yere sonra aldattı ve terk etti sonunda. 3 yıldır beraberdik ve bu şekilde ben sevdiğim güvendiğim adamı tanıyamıyordum. Bir insan bu şekilde katiyen değişemezdi yolunda gitmeyen birşeyler vardı. Araştırdım ve en iyi medyum dolunay beyi gördüm. Bakım yaptı ve eski sevgilisi tarafından kara büyü yapılmış benim sevdiğime. Yani bana olan o davranışları anlam veremediğim tavırları falan kendi iradesiyle olmadığını anladım. Sonradan pişman oldum bende kötü sözler bende söyledim ama işin rengi başkaymış. Dolunay hocama sonsuz teşekkürler öyle bir çalışma yaptı ki bizi uçurumun kenarından aldı kurtardı resmen. Şimdi çok iyiyiz müteşekkirim:)

 2. Merhabalar ben 22 yaşında bir gencim yaklaşık son 4 yıldır üniversite sınavında hep başarısız oluyordum niye olduğunu anlayamamıştım yeterli çalışmayı yaptığımı düşünüyordum ardindan annemgil Dolunay hocayi bulmuş ve kendisinin kişiye özel çalışmalar yaptığını duymuş benim için konuşmuş ardından benim için bana özel bir işlem yapti şuan Gazi Üniversitesinde elektronik mühendisliği bölümü okuyorum Allah Dolunay hocamdan razı olsun.

 3. Merhaba arkadaşlar malesef hepimiz başına ummadığımız şeyler bir anda çıkıp gelebiliyor. Benimde eşim beni ve ailesine sırt döndü terk etti ve gitti hiç sebep yokken. Çok seviyorduk birbirimizi ne olduğunu bile anlamadım. Daha önce bulunduğum yerlerde olan seyhlere hocalara gittim fakat bir çözüm bulamadık sonuç elde edemedik. İnternetteki hocaları denedim çoğunda ya dolandırıldım ya da sorunlar çıktı yalanlar söylediler ve tutmadı olmadı. Son kez dedim artık en son dolunay medyum u gördüm işlem yaptırdım bebek isminde bir tılsımmış. Detaylıca anlattı ve mantığıma yattı bu çalışma. 21 günde etki aldım ve kocam dönüp evimize gelip herşeyi anlattı neler olduğunu neden böyle olduğunu. İyi ki dolunay hocayı buldum pişman değilim çok mutluyum iki var dolunay hocam.

 4. Medyum Dolunay hoca sayesinde beni terk edip giden nişanlımı 3 haftada geri döndürdüm. Ne yaptiysam ne emek verdiysem hepsini hiçe sayıp beni terketmisti. Benden niye ayrıldığını anlayamamıştım bile. Ama bu hasret aşk benim içimi yiyordu ne yapsam ne etsem diye dusunurken internette Medyum Dolunay hocayı buldum ve hemen onunla irtibata geçtim. Gönderdiği celp sayesinde nişanlım özlediğini söyleyerek barismayi teklif etti ve baristik.Allah razı olsun hocamdan.

 5. Ben bir yerlere gitmek istediğim zaman kocamın izin vermesini istiyorum hiç izin vermiyor cogullukla

 6. Ben ne zaman bir yerlere gitmek istediğimde kocam izin vermiyor sebebsiz yere izin vermesini istiyorum

 7. Dolunay hanım geri getirme duasını kaç dafa ve ne kadar sureyle okumamiz gerekiyo acaba?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir