Gözdeğmesinden Korunmak İçin Muska

Gözdeğmesinden Korunmak İçin Muskairi bir mavi boncuk alınır, ipliğe geçirilir. Kim için gözdeğımesinden korkuluyorsa, onun adı söylenerek boncuğa kırk bir kez üfürülür. Her birine üç kez <ya Hâfız» diye üflenerek <<kırk mavi » boncuk daha ipliğe takılır. Bu kıı<k boncuğun -birbirine eş büyüklükte, ama ilk (boncuktan küçüik olması gerekir.

İpliğe takılan kırk bir boncuk, bir üçgen oluşturacak biçimde, tbir ‘beze dikilir. Benzin daha önceden yedi ‘kat yapılıp dikilmesi, her kat dikilirken, muska kim için düzenleniyorsa onun adı söylenerek «sen •koru ya Allah» denmesi gereklidir. Boncuklar anlatılan biçimde yamaya dikildikten sonra, üçgenin ortasına üçü de bildirine değen üç küçük ¡boncuk daha dikilir (bunlar da (mavi olur). Üç gün, akşam namazından sonra, boncukların üzerine üçer «elham» okunup üflenir, daha sonra, yatak odasının kapısı üstüne üç köşesinden birer küçük çivi ile çakılır. Boncukları çakma işi, cuma gecesi, yatsı ezam okunurken yapılır. Bu boncukların altından geçen kimse (kim için yapılmışsa) her türlü gözdeğmesinden korunurmuş.

Üç mavi boncuk çeşmeden akan su ile yıkanır, yedi kat yapılmış bir mavi ipliğe takılır. İpliğin uçları üç düğüm vurularak bağlanır. Boncukların üzerine bin bir <<ya Hafız» okunup üflenir, kim gözdeğmesi ne karşı korunmak isteniyorsa onun adı doksan dokuz kez söylenir, gene, boncukların üzerine üflenir. Boncuklar üç kat yeşil bir beze, üç kat da mavi bir beze sarılıp yedi dikiş vurularak dikilir. Bu iş bittikten sonra, bezin  üstüne, kim için düzenlenmişse onun adını oluşturan harflerin sayısınca, is mürekkebi damlatılır. Kuruduktan sonra, üç (kat ipek ipliğe bağlanarak, göğüste, dıştan görünmeyecek bir yere bağlanır. Giysi değiştirdikçe muska da yeni giyilene takılır. Ancak, sevişirken muska çıkarılır. Muska, İslâm dinine göre yıkanmayı gerektiren durumlarda taşınmaz.

İlgili Başlıklar

Gözdeğmesinden Korunmak İçin Muska

Gözdeğmesi, birçok kültürde yaygın olarak kabul edilen bir inançtır. Gözdeğmesi, insanların negatif enerjiler veya kötülükler tarafından etkilenebileceğine inanılan bir durumdur. Bu inanç, kişinin sağlığına, mutluluğuna ve başarısına zarar verebilecek olduğuna inanılan kişiler veya nazar etkisi nedeniyle ortaya çıkar.

Birçok insan, gözdeğmesinden korunmak için çeşitli yöntemlere başvurur. Bunlardan biri de muska kullanmaktır. Muska, genellikle kutsal dualar veya semboller içeren bir nesnedir ve kişinin kötü enerjilerden korunmasına yardımcı olabilir. Gözdeğmesinden korunmak için muska, kişinin kişisel inancına, kültürel geçmişine ve dinsel inançlarına bağlı olarak farklı şekillerde ortaya çıkabilir.

Muskanın etkili olması için, doğru bir şekilde hazırlanması ve doğru duaların okunması önemlidir. Muska, metal bir malzeme üzerine yazılan dualar, semboller veya ayetler içerebilir. Kişi, muskayı vücudunun üzerinde veya şahsi eşyalarının yakınında taşıyabilir. Böylece, negatif enerjilere veya gözdeğmesine karşı koruma sağlayabilir.

Her ne kadar muska kullanımı bazı insanlar tarafından kabul edilen bir uygulama olsa da, başkaları bu konuda şüpheci olabilir. Bazıları, gözdeğmesinin gerçekten var olduğuna inanmaz veya muskanın etkisiz olduğunu düşünür. Bu farklı inançlar ve görüşler, kültürel farklılıklar ve kişisel deneyimlerin sonucu olarak ortaya çıkabilir.

Gözdeğmesinden Korunmak İçin Muska Muska Kullanımı Inanç ve Görüş Farklılıkları
Gözdeğmesi nedir ve nasıl ortaya çıkar? Muska nasıl hazırlanır ve nasıl kullanılır? Muska kullanımının etkisi ve farklı inançların bakış açısı.
Gözdeğmesinden korunmak için diğer yöntemler Muska kullanmanın avantajları ve dezavantajları Toplumların gözdeğmesine bakışı

Bu yazıda, gözdeğmesinden korunmak için muskanın rolü üzerine odaklanacağız. Muska kullanımı yaygın bir uygulamadır, ancak etkisi ve kabul görmesi kişiden kişiye değişebilir. Gözdeğmesi ve muska hakkında derinlemesine bir bakış sunacağımız bu blog yazısı, farklı inanç sistemlerine ve kültürel geçmişlere sahip insanlar için bilgilendirici olabilir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Büyü
Yazdır
Bu sayfaya 1314 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

26 Evet
23 Hayır

“Gözdeğmesinden Korunmak İçin Muska” için 4 yorum var.

  1. Karımla 10 yıldır evliydik şimdi evi terk etmişti beni istemediğini söylemişti ben onun gitmesini istemiyordum bana geri gelsin istiyordum bana olan sevgisi bitmişti farkındaydım bunun için vefk yaptırmak istiyordum dolunay beyi gördüm yaptığı vefkler de çoğu kişide sonuç sağlamış gerçekten işinin ehli olduğuna karar verdim ve aradım bana detaylarını anlattı sağolsun sonra başladık çalışmaya ben ankaradayım geldi vefk bana iş yerime adres vermiştim neyse aldım başladım hocam zaten miskle tütsü kokularıyla zaten açar açmaz cezb oldum 24 gün sonra ilk etkilerini gördüm ve 40 olunca hocam bakımını yaptı tutmuş dedi gerçektende de tuttu çok iyiym karımla şimdi 🙂

  2. Selamlar ben medyum dolunay beyi yıllardır bilirim kendisinin bir çok insana şifa dağıtan bir alim olduğunu katiyen şüphe yok. Çok çiftleri eşeri birleştirdi hocamız. Ben ona ilk başvurduğumda öyle yardımcı olmuştuki bende sorunlar hemen geçti. Medyum dolunay ile çalışın gerçekten pişman etmez dürüst birisi.

  3. Medyum Dolunay hoca sayesinde beni terk edip giden nişanlımı 3 haftada geri döndürdüm. Ne yaptiysam ne emek verdiysem hepsini hiçe sayıp beni terketmisti. Benden niye ayrıldığını anlayamamıştım bile. Ama bu hasret aşk benim içimi yiyordu ne yapsam ne etsem diye dusunurken internette Medyum Dolunay hocayı buldum ve hemen onunla irtibata geçtim. Gönderdiği celp sayesinde nişanlım özlediğini söyleyerek barismayi teklif etti ve baristik.Allah razı olsun hocamdan.

  4. Karımla 10 yıldır evliydik şimdi evi terk etmişti beni istemediğini söylemişti ben onun gitmesini istemiyordum bana geri gelsin istiyordum bana olan sevgisi bitmişti farkındaydım bunun için vefk yaptırmak istiyordum dolunay beyi gördüm yaptığı vefkler de çoğu kişide sonuç sağlamış gerçekten işinin ehli olduğuna karar verdim ve aradım bana detaylarını anlattı sağolsun sonra başladık çalışmaya ben ankaradayım geldi vefk bana iş yerime adres vermiştim neyse aldım başladım hocam zaten miskle tütsü kokularıyla zaten açar açmaz cezb oldum 24 gün sonra ilk etkilerini gördüm ve 40 olunca hocam bakımını yaptı tutmuş dedi gerçektende de tuttu çok iyiym karımla şimdi 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir