Çabuk Kabul Olan Bir Dua

Ümidimiz; herkesin duaları, dilekleri, niyetleri daha çabuk kabul olsun, gayelerine, amaçlarına daha çabuk ulaşsın, bizde hayır yolda bir vesile olalım istedik!.. Yüce Mevla’dan dilek ve taleplerinin çabuk kabul olunmasını niyaz eden bir kimse aşağıda gelen duayı bol bol okumalı ve her fırsatta dilinden düşürmemelidir. En azından bir işe başlarken bir defa okunmasında bile büyük fayda lar ve kolaylıklar olacağı muhakkaktır.
Ayrıca bir devlet büyüğünden veya bir makam sahibinden bir talebi olan kimse, o kişinin adını anarak bu duayı seher vaktinde okur ve Mevla’dan yardım dilerse, dilek ve arzularına kısa zamanda kavuşması umulur. Bu duayı bir çok tasavvuf erbabı okumuş, çabucak etkisini müşahede ettiklerinden dolayı biz acizanelerede tavsiye etmişlerdir.

Çabuk Kabul Olan Bir Dua

Medyum Dolunaya Hemen Soru-Cevap

Error: Contact form not found.

Çabuk Kabul Olan Bir Dua

Dualar, insanların hem dünya hem de ahiret hayatlarına dair isteklerini ve ihtiyaçlarını ilettiği kutsal bir iletişim aracıdır. İman sahibi her Müslüman, Rabbine yönelerek dualarla niyazda bulunur ve dertlerini O’na açar. İçten ve samimi bir kalple yapılan dualar, Rabbimizin rahmetine ve ihsanına erişmek için önemli bir vasıtadır. Bu noktada, birçok kişinin merak ettiği konulardan biri, çabuk kabul olan bir dua örneğidir.

Kalbimizdeki dileklerin, isteklerin ve niyetlerin yerine getirilmesini istediğimizde, Allah’a yönelerek O’ndan yardım talep etmek doğaldır. İşte çabuk kabul olan bir dua: “Rabbim! İhtiyaçlarımı sana arz ediyorum, dualarımı kabul et ve dileklerimi yerine getir.” Bu dua, Rabbimize olan derin inancımızı ve O’na olan itimadımızı gösteren bir niyazdır. O’na sığınarak, O’nun sonsuz rahmetine ve merhametine güveniyoruz.

Allah’a yönelirken samimiyetle yapılan dualar, Allah’ın izniyle çabuk kabul edilir. Ancak, dua etmek yalnızca isteklerimizi O’na iletmekle sınırlı değildir. Aynı zamanda dua, Rabbimize olan yakınlığımızı artıran bir ibadet şeklidir. Dua, Müslümanların hayır dualarını birbirine iletmelerine izin verir ve bu etkileşim birliktelik ve dayanışmanın simgesidir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Dua
Yazdır
Bu sayfaya 1793 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

35 Evet
34 Hayır

“Çabuk Kabul Olan Bir Dua” için 4 yorum var.

  1. Merhaba arkadaşlar. Ben 33 yaşındayım işlerim yılladır rast gitmedi hepbkit kanaat gecindim.karımı ve cocuklarımı yeterince mutlu edemedim karım kısmetimin kapalı olduğunu bana hatırlattıktan sonra hemen çare aradım. En sonun da Dolunay hocamla tanıştım. Allah bir değil bin kere razı olsun. Şimdi şükürler olsun işim yoluna girdi.

  2. Arkadaşlar benim de eşim ile bir takım sorunlarım  var Dolunay hoca bana yardım edebilir mi lütfen yorumlarda belirtiniz. İyi günler

  3. Sevgili arkadaşlarım sizden önemli rica ediyorum ve mutlaka hatırlatmam gereken bir husus var,eğer dualarınızın daha çabuk kabul olmasını ve makbul dua olarak kabul görmesini istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir husus var ve bunu sizlere hatırlatmam gerektiğini düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir