Gönül Alma Duası

Gönül Alma Duası: İki sevgili arasında, başkalarının dedikoduları, kıskançlıkları yüzünden doğan bir geçimsiziiğin giderilmesi, ayrılığın önlenmesi için özel bir muska yazdırilır. Buna «Gönül alma muskası» denir. Bunu yazmak, uygulamak «sevap» sayıldığından gizli tutulmasının da gereği yoktur.

Başkalarının davranışları yüzünden gönlü kırılan bir sevgilinin gönlünü almak isteyen kimse hocaya gider, olayı anlatır. Hoca, olayda, sevgililerden birinin suçu olmadığını, olaya başkalarının dengesiz davranışlarının, ölçüsüz sözlerinin yol açtığını iyice öğrendikten sonra abdest alır, üç rikaat ‘niyaz namazı» kılar, sevgililerin barışması, kırgınhığın giderilmesi için Tanrıya yakarır, dua eder. Sonra Kur’andan, istediği, bir süreyi okuyup sevgüilerin adlarını söyleyerek yanan ocağa üfler, arabozucuların, şeytanın dileklerinin gerçekleşmemesi için onları Tanrı’ya « şikayet » eder. Tanrı’dan şeytanı koyup koruyucu meleklerini göndermesini diler. Bunları yaptıktan sonra, kendisine başvurandan kimlerin arabozucu olabileceklerini, kimlerden kuşku düyduklarını sorar, adlarını öğrenirse ocak başına geçip adlarını söyleyerek onları Tanrı’nın cezalandırmasını, «ıslah» etmesini diler.

Bu işler üç gün sabah namazından sonra yapılır. Dördüncü günü yazılan muska, yazdıranın boynuna, dıştan görün’meyeceık biçimde, asılır, yedi «besmele» çekilip yiLziine üflenir. Muska, yanm arşın uzunluğunda, avuç içi eninde dikdörtgen biçimli, sarı bir kağıt üzerine mor murekkep ile yazılmış «Yasin Süresi»nden oluşur. Sürenin başına erkeğin, sonuna kızın adları yazılır. Muskayı takacak olan önce yıkanır, abdest alır, dört rikaat «tövbe namazı» kılar. Bun yaptıktan sonra kısa bir süre içinde arada dargınlık, kırgınlık kalmaz, dedikoduların, arabozuculann yüzleri kara olurmuş. Evliler bu muskayı kullanamazlarmış.

Medyum Dolunaya Hemen Soru-Cevap

Error: Contact form not found.

Gönül Alma Duası

Gönül alma duası, insanların kalplerini birbirlerine yakınlaştırmak ve aralarındaki kırgınlık veya uzaklaşmayı gidermek amacıyla yapılan bir duadır. Gönül alma duası, sevgi ve hoşgörüyü artırmak için kullanılan etkili bir yöntemdir. İnsanlar arasında yaşanan anlaşmazlıklar, kırgınlıklar veya çatışmalar zaman zaman kaçınılmaz olabilir fakat bu sorunlar çoğu zaman gereksiz yere büyür ve ilişkileri olumsuz etkiler. İşte böyle durumlarda gönül alma duası, aradaki buzları eriterek yeniden birlik ve beraberlik sağlama konusunda yardımcı olabilir.

Gönül alma duası, öncelikle samimi bir niyetle yapılmalıdır. Kalbinizdeki kırgınlığı veya uzaklaşmayı gidermek için yapacağınız dua, içtenlikle yapılmalı ve karşı tarafın kalbini kazanmak amacıyla yapıldığına inanılmalıdır. Dua esnasında sevgi, hoşgörü ve affedicilik gibi değerler ön plana çıkmalıdır. İnancınıza göre uygun olan bir dua metnini seçerek veya kendi cümlelerinizle gönül alma duasını yapabilirsiniz.

Gönül alma duası yaparken, hataya düşmekten kaçınmak önemlidir. Kalbinizi temiz tutarak ve dürüst bir niyetle dua ettiğinizden emin olmalısınız. Aynı zamanda, karşınızdaki kişiye karşı samimi ve içten davranmalı, onu anlamaya ve değer vermeye çalışmalısınız. Herhangi bir hata veya kırgınlık varsa, bunları açıkça ifade ederek ve telafi etmek için çaba göstererek gönül alma duasını daha etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Dua
Yazdır
Bu sayfaya 1572 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

27 Evet
23 Hayır

“Gönül Alma Duası” için 4 yorum var.

  1. Merhabalar ben Nihan eşimle şiddetli geçimsizlik nedeniyle 4 ay önce boşandım fakat esimi ve eski yuvamı çok ozluyordum ne yapsam ne etsem eşime bunu diyemedim beni bir kez olsun dinlemedi bende bunu üzerine dua felan araştırdım ve bu konuyla ilgili en etkili işlemleri yapan Dolunay hocayi buldum kendisine telefon açtım ve durumumdan bahsettim ardın bana kargo ile vefk gönderi üzerimde taşımaya başladı baslayali 27. Gün oldu eşimle şuan gorusuyoruz  daha eşimle barismadik ama şu gidişle 5 6 güne bu iş tekrar olur gibi. Allah Dolunay hocamdan razı olsun.Yuvami kurtardiniz hocam….

  2. Slm ben nazilliden yaziyorum size medyum dolunay hoca gercekten oyle yardimsever iyi niyetliki sanki yuzunun guzelligi sesine yansimis ben gormedim dolunay hocayi ama oyle tatli dilli bir insan ki gercekten arkadaslar yardimci olabilmek adina cok seker pamuk gibi konusuyor telefonda insan cezb oluyor gercekten Allah onun ne muradi varsa versin benim de dagilmakta olan yuvam kurtuldu ve esimle aramizi duzelltti cok tesekkur ve kesinlikle oneririm.

  3. Arkadaşlar ben bitmek bilmeyen sağlık sorunlarım ve agrilarim için Dolunay hocaya basvurdum kendisinin kişiye özel çalışma yapması nedeniyle belki de derdime aradığım dermanin Dolunay hocada olabilecegini düşündüm ve onunla konuştum bakalım suan kargo bekliyorum inşallah geldikten sonra sonuçları yazarım.

  4. Batman merkezden ben mehmet. Merhabalar paylaşım gerçekten iyi, teşekkürler 03-02-2018 11:12:19

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir