Dilek Duası

Dilek DuasıDilek Duası: İnsanoğlu dünyada her dileğinin olmasını ister. Bu istek onun fıtratı (yaradılışı) gereğidir. Arzu ve isteğini gerçekleştirmenin çaresi- ni ve yollarını arar. Çalışır, gayret sarf eder, durmadan koşturur didinip durur. Sadece memleketimizde değil dünyanın her yerinde insanoğlu ister Müslim ister gayri Müslim olsun, maddi yollardan emel ve arzusuna ulaşamayacağını anladığında tek çare olarak maneviyata, dua ve zikirle yalvarışa yönelir.

Havas, dua ve zikirle (gizli ilimlerle) uğraşmanın başlangıcı ta eskilere yani insanlığın var oluşuna dayanır. Fakat bu durum, Harut ve Marut zamanında en yaygın halini almıştır. 0 zamanlardan günümüze kadarda gizli ilimlere olan merak duygusu geçerliliğini korumuştur. Bir bakıma bu durum mecburiyetten doğmaktadır. Çünkü çaresiz kalan, başı sıkışan insanın sonunda yegane müracaat kapısı Yüce Mevl’dır.

Bir insan düşünün ki; doktorlardan hiç bir

çare ve derman bulamıyor. Hiçbir kurtuluş yolu yok. İşte o zaman tek imdat kapısı Yüce Yaratan değilmidir?
Rasülüllah S.A.V bir hadisi şeriflerinde;
‘Allahütel verdiği bir derdin çaresini de beraberinde göndermiştir/çaresiz dert yoktur. Her kim! 0 çareyi bulur ve kullanırsa derdinden kurtulur, bulamazsa derdiyle baş başa kalır’ buyurdu.
Bu sebepledir ki: İnsanoğlu, rühani  hastalıklara manevi yollarla, cismani hastalıklara da cismani sebeplerle çare ve tedavi yolları aramaktadır. Bu onun kaçınılmaz vazifesidir. Çünkü insanın dertlerinden ve sıkıntılarından kurtuluş çareleri araması onun en meşru istek ve ihtiyacıdır. Neşeli olmak, gülmek, eğlenmek, iyi bir eve, iyi bir arabaya, iyi bir eşe sahip olmaken doğal hakkıdır.
Günümüzün insanı ihtiyaç ve bunalım içerisinde kıvranmaktadır. İster fakir isterse zengin olsun dertsiz baş, ihtiyaçsız insan bulamazsınız. Her sınıf insanın kendine göre dert ve sıkıntıları her zaman mevcuttur. İnsan oğlu yaratılışı itibarıyla en üstün ve en şerefli varlıktır. Öyleyse dert ve ızdıraptan kurtulmak, meşru olan arzu ve gayelerine ulaşmak her şeyin en iyisini, en üstününü istemekte onun temel hakkıdır. Onu bu haktan mahrum etmeye kimsenin salahiyeti yoktur.

Havas ilminin, dua, zikir, büyü, tılsım vb yalvarışların tesir gücü elbette büyüktür. Dünyanın her milleti bunu kabul etmektedir. Bu durum ise yapılan tecrübelerle sabittir.
İnsanlar için hak yol ve batıl yol olmak üzere iki tercih var olduğu gibi havas ilminde de (gizli ilimlerde de) iki yol vardır. Rahmani yol ve şeytani yol. İstediği yolu tercih etmek insan oğlunun kendi elindedir. Bu kitabın ileri sayfalarında rahmani yoldan havas ilminde ilerlemek, dua ve dileklerin daha çabuk kabul olması, hatta ve hatta; duaların ve esmaların rühniyyetlerinden istifade edebilmek için gereken şartları maddeler halinde sıraladık. Bu şartlara haiz olan herkes niyet ve gayelerine ulaşacak, haywlara gark olacaktır.

Peygamberlerin hayatlarına kısa bir göz attığımızda, hepsinin hayatının çoğu; rahmani yolda ibadet ve zikirle geçmiştir. Eserimize bazı dualarmı eklediğimiz İdris Peygamberin 12 sene inzivaya çekildiği ‘İdrisiyye şerhi’nde yazılıdır.Bize müracaat eden insanların yüzde sekseninin problemi; aşk, sevgi, muhabbet ve geçimsizliktir. Bu sebeptendir ki; ‘Hocam bu konuları ihtiva eden detaylı bir eser neden hazırlamıyorsunuz?’ diye soranlar çok olduğu için sonunda çok kapsamlı dua, azimet, vefk ve tılsım ihtiva eden bir eser hazırlamaya karar verdim.
Eserimiz; asla bir büyü kitabı değil tam aksine yıkılan yuvaların düzelmesi, rızık bereket kapılarının sonuna kadar açılması, cin ve düşman şerrinden korunmak için çok sayıda güvenilir, eski, denenmiş, kuvvetli dua ve azimetleri inceleyerek hazırlanmış eşsiz bir hazinedir.
Duaları iyiye ya da kötüye kullanmak insanların kendi iradi yapılarına bağlıdır ve herkesin kendi iradesine göre yaptığı amelden Allah katında sorguya çekileceği, olumsuz yönde kullananlarrn ayrıca RasülüIlh’ın şefaatından mahrum kalacağı asla unutulmamalı ve kesinlikle dua ve azimetleri kötüye kullanmamaya dikkat edilmelidir.
Allah hayır yönde kullananların yr ve yardımcıları olsun. Amin!

Medyum Dolunaya Hemen Soru-Cevap

Error: Contact form not found.

Dilek Duası

Birçok insan hayatlarında belirli bir noktada dileklerini gerçekleştirmek için dua etmeyi denemiştir. Dilek duaları, insanların dileklerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için yapılan özel dualardır. Dilek duaları, inancına göre bazı kişilere mucizeler getirebilir ve dileklerin gerçekleşmesinde etkili olabilir. Dileklerin kabul olma oranı, inancın gücüne, dua ritüellerine ve içtenliğe bağlıdır.

Dilek duaları çeşitli şekillerde yapılabilir. Kimi insanlar, düşündükleri bir dileği kâğıda yazarak veya ağızlarından söyleyerek dileklerini ifade ederler. Dilekler genellikle iyi dileklerdir ve genellikle kişinin hayatında daha iyi bir durum yaratmayı amaçlar. Dilek dualarının yerine getirmesi için kişinin inancı, umudu ve sabrı da önemlidir. Dilek dualarında kişinin içten olması, isteklerini samimi bir şekilde ifade etmesi önemlidir.

Bazı kişiler dileklerini gerçekleştirmek için dilek duvarlarını kullanır. Dilek duvarları, insanların dileklerini yazarak gönderdikleri bir yerdir. Bu yazılar, genellikle belli bir mekanda, duvarlarda veya ağaçlarda sergilenir. Dilekleri yazan kişiler, dileklerinin gerçekleşmesini umarak dileklerini duvara asarlar. Bu ritüel, insanlara dileklerini ifade etme ve dileklerinin görülmesiyle umutlanma imkanı sağlar.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Dua
Yazdır
Bu sayfaya 1424 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

26 Evet
25 Hayır

“Dilek Duası” için 6 yorum var.

  1. Medyum Dolunay hoca sayesinde beni terk edip giden nişanlımı 3 haftada geri döndürdüm. Ne yaptiysam ne emek verdiysem hepsini hiçe sayıp beni terketmisti. Benden niye ayrıldığını anlayamamıştım bile. Ama bu hasret aşk benim içimi yiyordu ne yapsam ne etsem diye dusunurken internette Medyum Dolunay hocayı buldum ve hemen onunla irtibata geçtim. Gönderdiği celp sayesinde nişanlım özlediğini söyleyerek barismayi teklif etti ve baristik.Allah razı olsun hocamdan.

  2. Merhabalar dolunay hoca evliliğimi kurtardı benim şimdi ben 6.5 senelik evliydim esimle ayrı yerlerde yaşadık o istanbulda ben sivastaydım esimin bana tekrardan asik olmasini istiyordum ve bana baglanmasini istiyordum bu konuda bana yardimci olurmasını istedim sağolsun yuvamı kurtarmak için elinden geleni yaptı ve başarılı da oldu yaptırdığım bebek uygulamalası ile öyle tesirli bir sonuç aldımki bu anlatılmaz yaşanır gerçekten öneriyorum.

  3. Merhabalar. Ben bir ay önce eşimden istemeyerek ayrılmıştım. Onu çok seviyordum hala da çok seviyorum. Hamile olmama rağmen kabul etmiyordu beni çocuğumu babasız büyütmek istemiyordum. Bu yüzden bende  Dolunay hocayla irtibata geçtim.Dolunay hoca  sayesin de  eşime kavuştum. Çocuğum artık babasız büyümeyecek. Çok şükür allahıma. Dolunay hocadan allah razı olsun.

  4. Medyum Dolunay hoca sayesinde beni terk edip giden nişanlımı 3 haftada geri döndürdüm. Ne yaptiysam ne emek verdiysem hepsini hiçe sayıp beni terketmisti. Benden niye ayrıldığını anlayamamıştım bile. Ama bu hasret aşk benim içimi yiyordu ne yapsam ne etsem diye dusunurken internette Medyum Dolunay hocayı buldum ve hemen onunla irtibata geçtim. Gönderdiği celp sayesinde nişanlım özlediğini söyleyerek barismayi teklif etti ve baristik.Allah razı olsun hocamdan.

  5. Merhabalar ben 22 yaşında bir gencim yaklaşık son 4 yıldır üniversite sınavında hep başarısız oluyordum niye olduğunu anlayamamıştım yeterli çalışmayı yaptığımı düşünüyordum ardindan annemgil Dolunay hocayi bulmuş ve kendisinin kişiye özel çalışmalar yaptığını duymuş benim için konuşmuş ardından benim için bana özel bir işlem yapti şuan Gazi Üniversitesinde elektronik mühendisliği bölümü okuyorum Allah Dolunay hocamdan razı olsun.

  6. Hocam bilgiler için teşşekür ederim vefk tılsımları ve fiyatları hakkıda bilgi verirseniz çok sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir