Dedikodu Yapanların Dilini Bağlamak

Size doğru gelen şeyler başka insanlara yanlış gelebilir, yada sizin yaptığınız herşey diğer başka insanlar için hoş karşılanmaya bilir. Sizin yaptığınız şeyleri evet hoş karşılamak zorunda değiller ama bunun hakkında yorum yapmak zorunda da değiller. Buna hiçkimsenin hakkı yoktur. Eğer bu durum çok fazla canınızı sıkıyorsa aşağıda vereceğimiz örneği uygulayabilirsiniz. Yazıp üzerinizde taşıyınız. Herkesin dili size karşı bağlanacaktır.

Medyum Dolunaya Hemen Soru-Cevap

Error: Contact form not found.

Dedikodu Yapanların Dilini Bağlamak

Dedikodu yapanların dilini bağlamak için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz:

 1. Kendinizi kontrol edin: Dedikodu yapma isteği geldiğinde, kendinizi durdurun ve bunun başkalarına zarar verebilme potansiyeli taşıdığını hatırlayın. Empati kurmaya çalışarak, başkalarının nasıl hissedebileceğini düşünün.
 2. Pozitif iletişim kurun: İnsanlarla pozitif ve yapıcı konular hakkında konuşmaya odaklanın. İyimser bir tutum sergileyerek, dedikodu yapmaya olan eğilimi azaltabilirsiniz.
 3. Başkalarını savunun: Dedikodu yapanların dilini bağlamak için, dedikoduya karşı çıkın ve onları savunan bir rol üstlenin. Eğer birine karşı haksız eleştiriler duyarsanız, gerçekleri açıklığa kavuşturun ve yanlış bilgilendirmeleri düzeltin.
 4. İyi örnek olun: Kendiniz dedikodu yapmaktan kaçının ve çevrenize iyi bir örnek olun. Başka insanlar sizi dedikodu yapmaktan kaçınan biri olarak gördükçe, onlar da sizin davranışlarınızı takip etmeye başlayacaktır.
 5. Sınırlarınızı belirleyin: Dedikodu yapan insanlarla kendinizi çevrelemekten kaçının. Onlarla fazla vakit geçirmek yerine, dedikodudan uzak duran ve pozitif bir çevre oluşturan insanlarla zaman geçirmeye çalışın.
 6. Sorumluluk alın: Eğer dedikodu yapılan bir konuşma içinde yer alıyorsanız, sorumluluk alın ve dedikodunun yayılmasını önleyin. Konuyu değiştirin veya dedikodu yapanların başka bir konu hakkında konuşmasını sağlayın.
 7. Kendinizi geliştirin: Kendinizi geliştirmek için okuma yapın, yeni hobiler edinin ve ilgi alanlarınızı genişletin. Böylece, dedikodu yapma ihtiyacı hissetmeksizin zamanınızı daha üretken ve olumlu bir şekilde geçirebilirsiniz.
Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Bağlama Büyüsü
Yazdır
Bu sayfaya 1834 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

24 Evet
22 Hayır

“Dedikodu Yapanların Dilini Bağlamak” için 7 yorum var.

 1. Merhaba arkadaşlar. Ben 33 yaşındayım işlerim yılladır rast gitmedi hepbkit kanaat gecindim.karımı ve cocuklarımı yeterince mutlu edemedim karım kısmetimin kapalı olduğunu bana hatırlattıktan sonra hemen çare aradım. En sonun da Dolunay hocamla tanıştım. Allah bir değil bin kere razı olsun. Şimdi şükürler olsun işim yoluna girdi.

 2. Merhabalar ben Nihan eşimle şiddetli geçimsizlik nedeniyle 4 ay önce boşandım fakat esimi ve eski yuvamı çok ozluyordum ne yapsam ne etsem eşime bunu diyemedim beni bir kez olsun dinlemedi bende bunu üzerine dua felan araştırdım ve bu konuyla ilgili en etkili işlemleri yapan Dolunay hocayi buldum kendisine telefon açtım ve durumumdan bahsettim ardın bana kargo ile vefk gönderi üzerimde taşımaya başladı baslayali 27. Gün oldu eşimle şuan gorusuyoruz  daha eşimle barismadik ama şu gidişle 5 6 güne bu iş tekrar olur gibi. Allah Dolunay hocamdan razı olsun.Yuvami kurtardiniz hocam….

 3. Medyum dolunay hocayı google de buldum kısmetim kapalıydı elimi nereye atarsam atayım hep boşta kaldı bu zamana kadar belki onlarca medyum hocaya gittim kimse bana yardım edemedi. Dolunay hocam bebek çalışmasına başladık çok kısa sürede yapıp gönderdi sağolsun ve bana ulaştıktan sonra nasıl kullanacağımı anlattı bugün 4 ncü günüm ve yarın iş görüşmelerime gideceğim sevinçliyim 🙂

 4. Ben son haftadir sevdigim insanla cok kavga ediyordum, ailem bu insani 4 senedir taniyor ama kabullenmiyorlardu ve sevmiyorlardı. Ananem elinden geleni yapti bizi ayirmak icin ama basaramadi. Su siralar cok kavga ettigimiz icin supheleniyordum. Cozumu varmidir bunun derken dolunay hocayı buldum nette erkek arkadasima cok deger veriyorum ve asla ayrilmak istemiyordum benimle çok uğraştılar ama yapamadılar sonunda evlendik ve buna vesile olan dolunay hocama sonsuz teşekkürler…

 5. Dolunay beyin yaptığı bebek çalışması sayesinde iş kısmetim açıldı. Şirketim batma derecesine geldi iflas bayrağını çektim çekiyordum. Dolunay bey imdadıma yetişti sorunumu çözdü güçlü ve etkilerini bilgilerimi verdikten sonra adeta hissettim kendimde süper bir uygulama imiş. Keşke daha önce tanısaydım eminim kaçırdığım ihaleler de başarı sağlayabilirdim. Baktığım araştırdığım zaman da bir çok insan dolunay beyden memnun kalmış ve fayda görmüşler ne kadar güzel şeyler bunlara tanık olmak. Bende sizlerle sevincimi paylaşmak istedim arkadaşlar.

 6. Ben de son 2 ay içinde 3 farklı medyuma başvurdum internetten bularak 3′ü de kandırdı. Bir tanesine tam tamına 9000 TL kaptırdım. Basiretim bağlandı resmen 2 günde yüzde yüz çözüm deyince nasıl gönderdim onu bile hatırlamıyorum yazınızı önceden okusaydım göndermezdim… garanti verenlere inanmayın yalancılar arkadaşlar bir saat sonra ölmeyeceğimizin garantisini kim verebilir akıl var mantık var. Ama dolunay bey gerçekten doğru bir insan beni hiç pişman etmedi sabırla dinledi yardımcı oldu kesinlikle tavsiye ediyorum. Yaptıran pişman olmaz bir daha yaptırır ve herkese öneriri ben memnun kaldım ve öneriyorum kesinliklee.

 7. Amerikadn yaziyorum gerck ismimi yazmak istemedi neyse ben dolunay beyi internette aradim kocam bana cok bagli olmuyordu soguk davranmanaya baslamisti bunun icin dolunay bey bana vefk yapti muska gibi bisey uzerimde tasimaya basladim ve 34 gun bekledikten sonra eve geç gelen benle ilgi gostermeyen kocam elinde cicekle eve dondu cok romantikti simdi gun doldu ve olduk biz kesin halen ayniyiz vefk cok etkiliymis gercekten alah nazarlardan korusn bizi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir