Büyüler Nedir Hakkında

Büyüler Nedir HakkındaBüyüler Nedir Hakkında: İnsanlar ve büyü, bu sözün anlamı insanların var olmasından itibaren, genelinde anlamsız bile olsa, büyülerin, muskaların, mühürlerin ve buna benzer şeylerin bir anlam da hurafi inanışları, mistik düşünceleri taşısa bile tarihsel inançlar ve gelenekler süresi içerisinde yerini almıştır. Bu durum eskiden günümüze kadar olan tüm toplumlarda ve medeniyetlerde çok önemli farklılıklar göstererek varlığını sürdürmüş ve de sürdürmekte devam etmektedir.

 

Bu önemli farklılıkların nedeni ise, çok tanrılı dinlerin olduğu eski çağlarda canlıların var olduğu ve yaratılmış olduğu düşüncesinin hakim olmasındandır. Oysa tek tanrılı dinlerin olduğu çağımızda, canlıların ve evrenin yaratılmış olduğu inancı geçerlidir. Bu durumda büyülerle uğraşan kimselerin dini inançlarının, geleneklerinin, manevi kimliklerinin oldukça güçlü olmasından kaynaklanmaktadır.

Medyum Dolunaya Hemen Soru-Cevap

Error: Contact form not found.

Büyüler Nedir Hakkında

Büyüler, insanların doğaüstü güçlerden yararlanarak çeşitli etkiler yaratmayı amaçlayan ritüellerdir. Tarih boyunca insanlar, büyü yaparak sevgiyi, zenginliği, sağlığı ve diğer isteklerini elde etmeye çalışmışlardır. Büyüler, genellikle sözler, semboller, objeler veya ritüellerle gerçekleştirilir. Bu yöntemlerin kullanılmasıyla enerjilerin yönlendirildiği düşünülür ve istenilen sonucun elde edilmesi amaçlanır.

Büyülerin farklı türleri vardır ve her biri belirli bir amaca hizmet eder. Aşk büyüleri, kişinin sevdiği birine aşkını hissettirmek veya ilişkileri güçlendirmek için kullanılır. Koruma büyüleri, kişiyi negatif enerjilerden veya kötü niyetli kişilerden korumak amacıyla yapılır. Para büyüleri ise kişinin maddi bolluk ve zenginlik elde etmesine yardımcı olur.

Büyülerin kökenleri, tarih öncesi dönemlere kadar uzanır. İnsanlar, doğa olaylarının ve olağanüstü güçlerin etkisinde olduklarına inandıkları için büyülerle bu güçleri kontrol etmeye çalışmışlardır. İlk büyücüler, toplumun saygın ve tapınılan figürleri olmuşlardır. Büyüler, zamanla bilimsel ve felsefi gelişmelerle birlikte eleştirilmiş ve bazı kültürlerde yasaklanmıştır. Bununla birlikte, hala birçok insan büyüye inanmakta ve bu yöntemleri kullanmaktadır.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Büyü
Yazdır
Bu sayfaya 1167 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

22 Evet
23 Hayır

“Büyüler Nedir Hakkında” için 5 yorum var.

  1. Medyum dolunay hocayı google de buldum kısmetim kapalıydı elimi nereye atarsam atayım hep boşta kaldı bu zamana kadar belki onlarca medyum hocaya gittim kimse bana yardım edemedi. Dolunay hocam bebek çalışmasına başladık çok kısa sürede yapıp gönderdi sağolsun ve bana ulaştıktan sonra nasıl kullanacağımı anlattı bugün 4 ncü günüm ve yarın iş görüşmelerime gideceğim sevinçliyim 🙂

  2. Bir hevesle çıkmaya başladığım erkek arkadaşımı aslında pek sevmedigimi farkettim ama o beni delicesine seviyordu onu üzmek içimden hiç gelmiyordu yaptığım araştırmalar sonucu bu tarz durumlarda vefk ,celp vs. yapildigini öğrendim ama etrafta çok dolandırıcı vardı iyi bir araştırma sonucu Dolunay hocanın güvenilir olabileceğini düşündüm ve onunla irtibata geçtim.Celp işlemi yapmaya karar verdik kargo geldikten 35 gün sonra işlem tuttu benim için canını verecek adam durduk yere ayrılmak istediğini söyledi ve kurtulmuş oldum. Allah razı olsun hocam.

  3. Arkadaşlar Dolunay hocayla bugün bazı özel problemlerim yuzunden, kişiye özel çalışma yaptıriyorum hocamızın ismini internette çok duydum yorumların hepsini okudum güvenilir bir hoca olduğu yorumlardan bile belli , dolandırıcı olmadığına eminim inşallah benim islemimde kısa sürede tutar. İşlem sonucunu size burdan haber ederim. Allah yardımcınız olsun.

  4. Dolunay hocamla yaptığım baglama vefki 27. Günümde tuttu. İnternette araştırırken karşıma çıkan Dolunay hocam benim ailemin yuvamı kurtardı.Allah ondan razı olsun. Eşim benden sogumustu ne yaptıysam geri döndürememistim son çare olarak Dolunay hocayla vefk işlemi denemistim ve geçen hafta 27. Günümde vefk tuttu.Guvenebilirsiniz

  5. Arkadaşlar ben bitmek bilmeyen sağlık sorunlarım ve agrilarim için Dolunay hocaya basvurdum kendisinin kişiye özel çalışma yapması nedeniyle belki de derdime aradığım dermanin Dolunay hocada olabilecegini düşündüm ve onunla konuştum bakalım suan kargo bekliyorum inşallah geldikten sonra sonuçları yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir