Tabanca İle Bağlama Büyüsü

Tabanca İle Bağlama BüyüsüTabancaya sürülen mermi, güveyin bulunduğu yöreye doğru ateşlenerek de bağlama büyüsü yapılır. Boş kovan saklanır, kianseye gösterilmez. Boş kovanın namluda bekletildiği de olur. Bu kovan namluda kaldığı sürece, güvey bağlı sayılır. Bu işlem yapılırken söylenen sözler, okuyup üflemeler de yukarda anlatılan işlemde olduğu gibidir.

Tabanca yerine tüfek de kullanılabilir, ancak yapılan işlem değişmez. Tüfeğin av tüfeği olması gerekir. ‘Av tüfekleri atılan saçmaları sağa sola dağıttığı ve hayvan öldürmelte kullanıldığı için, pek etkili sayılmaz. Tabanca ve öteki kasalı tüfeklerin etkisi ise, gerek kovanlarının, gerekse mermileri tek oluşu yüzündendir.
Av tüfekleri. genellikle, yasak değildir, kimde av tüfeği olduğu bilinir. Buna karşılık, tabanca ve öteki tüfekler genellikle saklı tutulur. Bu yüzden de, büyünün kimin eliyle yapıldığı kolay kolay kestirilmez.

Bir tabanca ya da bir tiifek alınır, yağlanır, silinır. Bağlanrnak istenen erkeğin adı söylenip namlunun içine üflenir. Bu işlem yedi ıya da üç kere yapılır. Si1h, bir yere konur. SÜrgÜ kolu kapalı bulunduğu sürece, bağlanan güvey, gerdekte aşarı1ı olamaz.
Tüfek, tabanca gibi silMılarla yapılan büyülerde, okunan dualar, söylenen sözler dışında, tanrıyı niteleyen kutsal adlar da anıtır. Bunlar genelliıkle şöyledir:
Ya AIIah, Ya Settar (ey ğizleyen), Ya Hayy (ey en diri olan), Ya Cebbar (ey güçlü olan), Ya Kayyum (ey ölümsöz, sonsuz olan,) Ya Alim (ey en çok Uen), Ya Hafız (ey koruyan), Ya. Hadi. (ey yardım eden, el tutan). Bu adlar, yapılan ‘büyünün ıiımulan e1kisine, süresine güre, üç, yedi, kujc, kırk bir kere söylenebilir. Bunlar mermi namluya .sürülürken, sürgü kolu kapanırken, silah gizlenirken, yağlanıp silinirken söylenir.
Ya Hafız beıı(…)yi bağladım
Muradını eğledim
Senden yardım diledim
Dile ğimi yerine getir
Beni sevindir
Elleri güldür
Bu mermi bu namluda kaldıkça,
Sen
düşmanı süründür…


Bu sözler, belli bir sesle, üç, yedi, dokuz, kırk, kırık bir kere söylenir. Bunların ardından Kur’andan bir süre ya da bir aç yet okunur. Hangi silahla olursa olsun, söylenen sözler genellikle değişmez.
Büyü yapımında kullanılan tabanca ya da tüfek, bir daha kullanılmayacak kadar eski olur da ‘kimsenin bulamıyacağı bir yere gizlenir, suya atılır, toprağa gömülürse; böyle bir girişimin, düşmanlık için yapıldığına ‘güveyi bütün yaşamı boyunca başarısızlığa uğratmak gereğini güttüğ’üne inamlır. Bu nedenle, böyle bir büyü pek yapılmak istenmez. Yağmurların yağması, karların erimesi yüzünden kabaran sular silhı alır götürürse, bağlanan erkeğin çzülmesi çak güçleşir, cincilere ‘büyük giderlerin ödenmesine yol açarmış.

Silahla erkek bağlamanın başka bir ‘türü de, kısa bir süre için eğlenmek, güveyi alaya almak gereğini güdenidir. Güvey, gelirde gerdeğe girince bağlanır. Bağlayanlar uyumaz, bir kaç saat sonra bağı çözer. Bağ çözümü, güveyin duyabileceği bir yakınlıkta gizlice silah atmakla olur. Başarıya ulaşamayan güvey sıkıtılanır, uykusu kaçar. Silah sesini duyunca bağının çözüldüğünü anlayıp başarıya ulaşırmış.
Özellikle düğünlerde, güveyin başı üstünden, ona sezdirmeden, çaprazlama kurşun atılırsa, atarken de yavaşça «onu bağladım» denırse, güvey bağlanırmış. Bu nedenle düğünlerde güveyin başı üstünden silah attırmamaya çalışırlar. Büyü bir eğlence ereğiyle yapılırsa, yapanlar sonradan kendilerini açığa vurur, düşmanlık amacıyla yapiırsa, yapanlar bilinmez.

Güvey, düğünde coşar, başkasının silahı ile mermi atar da kovanı namludan çıkartıp kendi içinden «bağım önledim» demezse kendi kendini bağlarmış.
Güveyin, gerdeğe girmeden önce tabanca, tüfek atması; bu gibi silahının atıldığı yerde bulunup başının üstünden kurşun geçmesi; güveye bakılarak silahı doldurup bırakma, mermeyi atıp ‘boş kovanı namludan çıkarmama gibi durumlarda güveyin erkekliği bağlanır, başarısızlığa uğraramş. Bundan dolayı, güveyin, böyle olaylardan kaçınması, sakınması gerekir.
Güveyi bağlamak düşüncesiyle yapılan bu gibi silahlı işlemler içinde, bir de, merminin patlamaması durumu vardır. Gerek tüfek, .gerek tabanca atıldığında, mermi ateş atmazsa, bu da güveyin başarısızlığa uğrayacağını gösterir.

Erkekliği bağlamak, başarısı önlenmek istenen erkeğin adı üç ya da yedi kez sessizce söylenir, sonra tüfeğin namlusuna bu sayı oranında üç ya da yedi kere tükürülür. Namlunun içine yağ korur, daha doğrusu, namlu yağlanır, silinmez, yağı olduğu gibi bırakılır. Sonra, üç ya da yedi kez, «Ya Hafız, Ya Settar, Ya Cebbar» denir. Sağa, sola bakılır, üç kez «Allah» söylenir. Erkeklik öğesi üzerinde, sol el üç; sağ el yedi kez döndürülür, gene üç kez <Ya Settar> denir. Namluya üflenir, süngü kolu çekilip tetik boşa almarak kapanir. Namluya «falancayı bağladım, dileğini önledim» diye üflenir. Daha sonra, namlunun ağzı kirli yünle tıkanır. Böylece, güveyin erkekliği bağlanır.
Bu işlem yapılulken, genellikle, çevrenin diline, büyüyü yapan cincinin bilgisine, arapçaya olan yakınlı ına göre değişik türden sözler söylenir:

Yd kerim-i keramet
El-esrar ve’l emanet
Hazd ahsenü’l-niyyet
Recule kaht-ı kudret
Sen cebbczrs2n ya Allah
Sen settarsın ya Allah
Maksadıma ver salah
Hu Hu Hu Hu Hu Hu Hu…
Bütün bunlar uygulandıktan sonra, namlusu tıkah siIh bir yere saklanır, kimseye gösterilmez, kullamimaz, silinmez, yağlanmaz. Silaih bLyle saklandığı sürece, güvey, başaııya ulaşamazmış.

Medyum Dolunaya Hemen Soru-Cevap

Error: Contact form not found.

Tabanca İle Bağlama Büyüsü

son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiş bir konudur. Ancak, önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum: bu yöntemler hiçbir şekilde etik değildir ve başkalarının özgürlüğüne müdahale etmek anlamına gelir. Bu yazıda, sadece bilgilendirme amacıyla bahsedilecek olup, uygulama ve tavsiye edilmesi kesinlikle doğru değildir.

Tabanca İle Bağlama Büyüsü, bir kişiyi kontrol altına almak, iradesini etkilemek veya aşkını kazanmak amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem, kara büyü ve sihir gibi uygulamalara dayanır ve insanların duygusal ve zihinsel sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Bir tabanca kullanarak bağlama büyüsü yapmak, sonuçları itibariyle çeşitli riskler taşır. Öncelikle, başkalarının özgürlüğüne saygı göstermek temel bir değerdir ve bu tür bir büyü ile bu özgürlüğe müdahale etmek doğru değildir. Ayrıca, bir kişinin iradesini zorla etkilemek, karşı tarafta travma ve olumsuz duygulara neden olabilir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Bağlama Büyüsü
Yazdır
Bu sayfaya 1763 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

28 Evet
35 Hayır

“Tabanca İle Bağlama Büyüsü” için 3 yorum var.

  1. Selam bende ailem baskısı üzerimde çok fazlaydı arkadaşlar herşeye karışıyorlardı. Annemler benim istemediğim biriyle beni evlendirmek istiyolardı ben istemiyordum nasıl yaparım ne ederim derken imdadıma dolunay bey yetişti abim gibi gördüm çok sevdim bana hep yardımcı oldu kırmadı hele o telefonda kibar konuşması bana yardım etmesi süper ötesi bir hareketti çok memnun kaldım ve iyi bir bebek işlemi yaptık bana sonuç verdi ve şimdi ailemde bana karşı daha iyi şükranlarımı sunuyorum.

  2. MERHABA DOLUNAY HOCAYI GOOGLE DE BULDUM UZUN SÜRDÜ ÇOK ARAŞTIRMALAR YAPTIM SONUCA ULAŞMAK İÇİN DOĞRU ADRES DOLUNAY HOCA DEDİM İYİKİ DEMİŞİM ŞİMDİ EŞİM İKİNCİ ÇOCUĞUMUZA HAMİLE ÇOK ŞÜKÜR

  3. Arkadaşlar ben bitmek bilmeyen sağlık sorunlarım ve agrilarim için Dolunay hocaya basvurdum kendisinin kişiye özel çalışma yapması nedeniyle belki de derdime aradığım dermanin Dolunay hocada olabilecegini düşündüm ve onunla konuştum bakalım suan kargo bekliyorum inşallah geldikten sonra sonuçları yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir