Peygamber Efendimizin Ölümden Başka Her Derde/hER Hastalığa Şifadır Dediği Dualar

Peygamber efendimiz zaman zaman dertli yada hasta / muzdarip durumda olan kimselere tesadüf ettiklerinde onlara bazı dualar okumalarını tavsiye buyurmuşlardır. Bazen de aşırı sıkıntı ve bunalıma düşen kimselere rastladığında onların zikrettikleri farklı dualarla karşılaşınca; o kimselerin kalpten ve ihlasla dua ettiklerini görür ve buna da yakTnen inanır. Bunun üzerine; “ İşte bu kimse İsmi Azamla Allah’a dua ediyor, Allah onun duasını reddetmez” buyurur.
Değerli okuyucu; Bu hadisi şeriften de açıkça anlaşılıyor ki; İsmi Azam kişinin inancı, takvası, salih ameli, ihlas ve sam7miyetidir. Demek oluyor ki; ihlas ve samimiyetle Allaha dua etmek, gönül bağlamak, arzu ve dileklerin daha çabuk gerçekleşmesinin anahtarıdır. Eğer bizler hakkı, adaleti, doğruluğu yaşayabiliyorsak dudağımızdan çıkan / mırıldandığımız her kelime / her dua İsmi Azamdır.
Aşağıda gelen ve her derde deva olan dualar aynı zamanda kanser, verem, felç, kalp rahatsızlıkları gibi çaresi bulunmayan bütün dert ve hastalıklara şifadır. Aynı zamanda koruyucu bir kalkan dir.

Peygamber Efendimizin Ölümden Başka Her Derde/hER Hastalığa Şifadır Dediği Dualar

Bismillahirrrahmnirrahim*
BismiIIhiIlezi I yedurru measmih şey- ün fil ardi veI fissemi ve hüvessemiul aI?m*
Üıyzüke bilIhil ehadissamedi, ellezi lem yelid ve lem yüled, ve lem yekün lehü küfüven ahad, mm şerri m tecid*
AIIhümme inn nec-alüke ff nühürihim, ve neüzü-bike mm şürürihim*
L iIhe ilI ente sübhneke inni küntü minezzIimfn*
Ya hayyu ya kayyim, birahmetike

La ilhe iIlalhül azimül halim, L iIhe illalIhü Rabbül arşil azim, L ilhe iIlalIhü Rabbüssemvtisseb’i ve Rabbül ardi ve Rabbül arşil kerim*
Tevekkeltü alel hayyillezf l yemütü yel hamdü lillahillezi lem yettehiz veleden ve lem yekün lehü veliyyün minezzülli ve kebbirhü tekbir*
Es-eIülIhel azim, Rabbel arşil azim, en yeşffke illa üfiye*
Ezhibil be’se Rabben nsi işfi enteş-şafi I şifen illa şifüke şifen l yükdirü sükam*
BismiIlhişşff hüvelIh, bismillhil kMf hüvellh, bismillhil muf? hüvellh* BısmiIlhillezi l yedurru measmihi şey’ün fil ardi veli fissemi ve hüvessemul alim*
Ve l havle veI kuvvete iII billhi

Medyum Dolunaya Hemen Soru-Cevap

Error: Contact form not found.

Peygamber Efendimizin Ölümden Başka Her Derde/hER Hastalığa Şifadır Dediği Dualar

Peygamber Efendimizin, İslam dininin son peygamberi Hz. Muhammed’in, pek çok derde ve hastalığa şifa olduğuna inanılan birçok dua olduğu bilinmektedir. İslam dininin önemli bir öğretisi olan dua, insanların Allah’a yönelerek niyazda bulunması ve dileklerini iletmeleri anlamına gelir. Hz. Muhammed’in de çeşitli dualarla insanların derdine derman olduğu rivayet edilmektedir.

Birçok hadiste Peygamber Efendimizin, sürekli olarak dualara başvurmayı ve hastalık, sıkıntı ve belalardan korunmak için dua etmeyi tavsiye ettiği kaydedilmiştir. Özellikle Hz. Muhammed’in şifa olduğu kabul edilen dua türleri arasında Kuran-ı Kerim’de geçen bazı sureler ve ayetler yer almaktadır. Bunlar arasında Fatiha Suresi, İhlas Suresi, Felak Suresi, Nas Suresi gibi sureler bulunmaktadır.

Hz. Muhammed’in ölümden başka her derde ve hastalığa şifa olduğuna inanılan dualardan biri de “Esma-ül Hüsna” yani Allah’ın 99 ismi anlamına gelen dualardır. Bu dualarla, insanlar Allah’ın farklı isimlerini anarak ondan yardım ve şifa talep ederler. Peygamber Efendimiz, Esma-ül Hüsna dualarının hem ruhsal hem de bedensel hastalıklara şifa olduğunu ifade etmiştir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Dua
Yazdır
Bu sayfaya 4862 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

30 Evet
27 Hayır

“Peygamber Efendimizin Ölümden Başka Her Derde/hER Hastalığa Şifadır Dediği Dualar” için 19 yorum var.

 1. Allah Dolunay hocadan razı olsun benim neredeyse batmakta olan dükkanımı kurtardı. Dükkanimin bereketi kacmisti ne yapsam çare yoktu. Namazlar kıldım oruçlar tuttum hatta adak bile adadim ama bir türlü işleri duzeltemedim Dolunay hocamdan kişiye özel yapılan çalışmasından istedim ve sagolsun benim için özel bir çalışma yaptı ardından 3 ay gibi bir surede tekrar işleri rayına oturttum. Kesinlikle tavsiye ederim çok güvenilir ve kaliteli bir hoca.

 2. Selamlar bende anlatmak istiyorum sorunumu bır yıldır bırı ıle ılıskım wardı bırbırımızı cok sevıyorduk halen de öyle dolunay hoca sayesinde:)… ve evlenmek ıstıyorduk ama erkek arkadaşımın aılesı benı ıstemıyordu ne yapmam lazım derken dolunay hocayla tanıştım allah ıcın yardım etti çok iyi sonuçlar aldım evden gelinlikle çıkmak istiyordum kaçmak istemiyordum bende… dolunay hocam bana vefk yaptı ve evlendim kısa bir zaman sonra yaşadığım duygu ve düşüncelerin tarifi bile yok kesinlikle öneriyorum…

 3. Karımla 10 yıldır evliydik şimdi evi terk etmişti beni istemediğini söylemişti ben onun gitmesini istemiyordum bana geri gelsin istiyordum bana olan sevgisi bitmişti farkındaydım bunun için vefk yaptırmak istiyordum dolunay beyi gördüm yaptığı vefkler de çoğu kişide sonuç sağlamış gerçekten işinin ehli olduğuna karar verdim ve aradım bana detaylarını anlattı sağolsun sonra başladık çalışmaya ben ankaradayım geldi vefk bana iş yerime adres vermiştim neyse aldım başladım hocam zaten miskle tütsü kokularıyla zaten açar açmaz cezb oldum 24 gün sonra ilk etkilerini gördüm ve 40 olunca hocam bakımını yaptı tutmuş dedi gerçektende de tuttu çok iyiym karımla şimdi 🙂

 4. Merhabalar ben evliyim ve 1 çocuğum var karım benden nefret ettiğini söylüyordu. Hem de cocuğumuzun gözleri önünde bana bağırıyor ve boşanacağım demeye başlamıştı. Bende dayanamadım. İnternetten Dolunay hocayi buldum, irtibata gectim.Dolunay  hocamızla birlikte vefk işlemi yaptık. Bir ay içerisinde karım yavaş yavaş düzeldi. Artık evimizde kavgalar yok denilecek kadar az. Allah Dolunay hocadan razı olsun.

 5. Merhabalar ben 22 yaşında bir gencim yaklaşık son 4 yıldır üniversite sınavında hep başarısız oluyordum niye olduğunu anlayamamıştım yeterli çalışmayı yaptığımı düşünüyordum ardindan annemgil Dolunay hocayi bulmuş ve kendisinin kişiye özel çalışmalar yaptığını duymuş benim için konuşmuş ardından benim için bana özel bir işlem yapti şuan Gazi Üniversitesinde elektronik mühendisliği bölümü okuyorum Allah Dolunay hocamdan razı olsun.

 6. Selamlar dolunay beyi 4 yıldır tanırım işini düzgün doğru yapan kişiler arasında olduğuna kefilimdir. Gerçekten bu işi yapan gerçek anlamıyla başarılı şekilde sonuçlar veren kişi az. Neyse kısmet açma için yaptırmıştım sonrasında evlilik amacıma ulaştım ve iki aylık bebeğim var şuan. Şimdi kuzenimin  sorunu için tekrar dolunay hocamla iletişime geçtik ona da yardımcı olacak ve burada sizlerle bunları paylaşmak istedim. Dolunay hoca doğru bir medyumdur. Tavsiye ederim.

 7. Karımla 10 yıldır evliydik şimdi evi terk etmişti beni istemediğini söylemişti ben onun gitmesini istemiyordum bana geri gelsin istiyordum bana olan sevgisi bitmişti farkındaydım bunun için vefk yaptırmak istiyordum dolunay beyi gördüm yaptığı vefkler de çoğu kişide sonuç sağlamış gerçekten işinin ehli olduğuna karar verdim ve aradım bana detaylarını anlattı sağolsun sonra başladık çalışmaya ben ankaradayım geldi vefk bana iş yerime adres vermiştim neyse aldım başladım hocam zaten miskle tütsü kokularıyla zaten açar açmaz cezb oldum 24 gün sonra ilk etkilerini gördüm ve 40 olunca hocam bakımını yaptı tutmuş dedi gerçektende de tuttu çok iyiym karımla şimdi 🙂

 8. Arkadaşlar benim de eşim ile bir takım sorunlarım  var Dolunay hoca bana yardım edebilir mi lütfen yorumlarda belirtiniz. İyi günler

 9. Merhabalar. Ben daha önceden Dolunayı biliyordum bir işlem daha yaptırmıştım. Bu sefer de kızım için yaptırmaya karar verdim. Kızımın kocası çok sorumsuz birisiydi saygısızlığı da vardı. Hiç kızıma göre bir insan değildi. Kızımı hiç mutlu edemiyordu. Neyse ki kızımı bu adamdan kurtardım. Dolunay hocamla sogutma işlemi yaptım. Çok kısa süre de çözüm buldu. Kızım da kocası da 2 ay içerisin de birbirlerinden soğudu. Boşanmaya karar verdiler şuan boşanmak üzereler. Allah Dolunay hocamdan razı olsun. Kızım kurtuldu.

 10. Amerikadn yaziyorum gerck ismimi yazmak istemedi neyse ben dolunay beyi internette aradim kocam bana cok bagli olmuyordu soguk davranmanaya baslamisti bunun icin dolunay bey bana vefk yapti muska gibi bisey uzerimde tasimaya basladim ve 34 gun bekledikten sonra eve geç gelen benle ilgi gostermeyen kocam elinde cicekle eve dondu cok romantikti simdi gun doldu ve olduk biz kesin halen ayniyiz vefk cok etkiliymis gercekten alah nazarlardan korusn bizi.

 11. Selam arkadaşlar ben dolunay hocaya bebek çalışması yaptırdım hocam bekleme süresinin uzun olduğunu söyledi ama sabrettiğime deydi sevdiğim kişi yurt dışına gitmişti onu çok seviyordum çok aşıktım bunu anlatmaya kelimeler yetmez onun bana karşı böyle bi düşüncesi yoktu arkadaş gibi konuşuyordu hep benimle ama şimdi arkadaşlıktan daha öte bir konumdayız inşallah böyle sürer çok mutluyum. Çok teşekkür ediyorum dolunay bey o kadar iyi birisiki kibar kırıcı bir kelime bile etmedi daha iş böyle olunca ben gerçekten inandım ve güvenerek eşime dostuma anlattım samimi olduğum tabi onlarda memnun kaldılar teşekkürler..

 12. Arkadaşlar benimde o kadar cok başıma işb geldi ki işlem yaptırmadığım hoca kalmadı fakat hiç kimse bana yardımcı olmadı yok malzeme parası yok şu yok bu dünyanın parasını dağıttım Dolunay hocadan Allah razı olsun bir tek o derdime derman oldu. Öyle şeyler yaşamıştım ki şimdi hatırlamak bile istemiyorum sağolsun Dolunay hocam herşeyi çözdü. Hocam elleriniz dert görmesin.

 13. Selam arkadaşlar ben dolunay hocaya bebek çalışması yaptırdım hocam bekleme süresinin uzun olduğunu söyledi ama sabrettiğime deydi sevdiğim kişi yurt dışına gitmişti onu çok seviyordum çok aşıktım bunu anlatmaya kelimeler yetmez onun bana karşı böyle bi düşüncesi yoktu arkadaş gibi konuşuyordu hep benimle ama şimdi arkadaşlıktan daha öte bir konumdayız inşallah böyle sürer çok mutluyum. Çok teşekkür ediyorum dolunay bey o kadar iyi birisiki kibar kırıcı bir kelime bile etmedi daha iş böyle olunca ben gerçekten inandım ve güvenerek eşime dostuma anlattım samimi olduğum tabi onlarda memnun kaldılar teşekkürler..

 14. İşlerimin kotu gitmesiyle beraber ne yapacağımı şaşırmıştım ne yapsam etsem de kit kanaat geçiriyordum kısmet açmak için celp işlemine basvurdum. Benim hanımın bir arkadaşı Dolunay hocayi onderdi bende denemekte fayda var diyerek celp yaptırdım işlemin 2 ay gibi bir surede tuttu hamd olsun birikim yapmaya başladım.Guvenilir bir hoca Allah ondan razı olsun.

 15. Allah Dolunay hocadan razı olsun benim neredeyse batmakta olan dükkanımı kurtardı. Dükkanimin bereketi kacmisti ne yapsam çare yoktu. Namazlar kıldım oruçlar tuttum hatta adak bile adadim ama bir türlü işleri duzeltemedim Dolunay hocamdan kişiye özel yapılan çalışmasından istedim ve sagolsun benim için özel bir çalışma yaptı ardından 3 ay gibi bir surede tekrar işleri rayına oturttum. Kesinlikle tavsiye ederim çok güvenilir ve kaliteli bir hoca.

 16. Merhablar, ben seçil istanbuldan sevgilim beni önce sözlü şekilde hakaret etti sebepsiz yere sonra aldattı ve terk etti sonunda. 3 yıldır beraberdik ve bu şekilde ben sevdiğim güvendiğim adamı tanıyamıyordum. Bir insan bu şekilde katiyen değişemezdi yolunda gitmeyen birşeyler vardı. Araştırdım ve en iyi medyum dolunay beyi gördüm. Bakım yaptı ve eski sevgilisi tarafından kara büyü yapılmış benim sevdiğime. Yani bana olan o davranışları anlam veremediğim tavırları falan kendi iradesiyle olmadığını anladım. Sonradan pişman oldum bende kötü sözler bende söyledim ama işin rengi başkaymış. Dolunay hocama sonsuz teşekkürler öyle bir çalışma yaptı ki bizi uçurumun kenarından aldı kurtardı resmen. Şimdi çok iyiyiz müteşekkirim:)

 17. Kocaeli merkezden ben emrah. Selam herkese sayfanız inanki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 28-02-2018 05:16:00

 18. Merhabalar dolunay hoca evliliğimi kurtardı benim şimdi ben 6.5 senelik evliydim esimle ayrı yerlerde yaşadık o istanbulda ben sivastaydım esimin bana tekrardan asik olmasini istiyordum ve bana baglanmasini istiyordum bu konuda bana yardimci olurmasını istedim sağolsun yuvamı kurtarmak için elinden geleni yaptı ve başarılı da oldu yaptırdığım bebek uygulamalası ile öyle tesirli bir sonuç aldımki bu anlatılmaz yaşanır gerçekten öneriyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir