Büyü Nedir?

Büyü nedir, büyü insanlık tarihi kadar eski olup, ilk kez kimin tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Büyü, karşı tarafın zarara uğratılması, kendine maddi ya da manevi olarak çıkar sağlama amacıyla, tüm dinlerde yasaklanan doğaüstü ve kötü bir işlemdir. Semavi dinlerde büyü yaptırmak ya da büyü yapmak yasaklanmıştır. Aynı şekilde Müslümanlıkta da büyü yapmak ya da yaptırmak haram kılınmış, büyü ile uğraşan kişilere lanet edilmiştir.
Büyü tarihler boyunca birilerinin menfaati, birilerinin de zarar görmesinin istenmesi üzerine kurulu bir işlemdir. Bazı hallerde kadının ya da erkeğin kendine bağlama büyüsü şeklinde karşı tarafın zararı üzerine kurulu büyü yaptırması da görülür. Ancak dinimizde bu da günah sayılmış ve yasaklanmıştır.
Büyü Belirtileri
Kendisine büyü yapılan kişide bazı belirtiler ortaya çıkmaktadır. Kişinin hareketlerinde, huylarında farklılıklar izleniyorsa, büyü belirtileri olduğuna dair şüpheler varsa mutlaka destek alınmalıdır. Bu konuda Medyum Dolunay sizlere yardımcı olabilir. Kendisine ait olan 0555 171 85 40 numaralı telefonunu arayarak destek alabilirsiniz.
Büyüden Korunma
Öncelikle büyünün herkese etki etmediğinin bilinmesinde yarar vardır. Büyüden korunma için yapabileceğiniz tek şey dua etmektir. Dua ederek Allah’a sığındığınız takdirde büyünün etkisinden çıkabilirsiniz. Büyünün geçerli olması için yaptıran kişinin imanının gitmesi gerekir. Bu durumda Fatiha, Ayetel Kürsi, İhlas sureleri gibi koruyucu duaları okumak büyüye kalkan olur.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Büyü
Yazdır
Bu sayfaya 883 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

24 Evet
24 Hayır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir