HIRSIZLIK YAPAN, İÇKİ İÇEN, ZİNA EDEN, KÖTÜ YOLDA GEZEN KİMSELERİN TÖVBEKÂR OLMALARI İÇİN

Hırsızlık yapan, içki içen, kumar oynayan, zina vb kötü alışkanlıkları olan kimseleri bu menhiyattan alıkoymak maksadıyla bu dualar iki adet yazılır. Birisini kötü alışkanlıkları olan kimse üzerinde taşır ve diğerini de temiz suya koyup içerse bahsettiğimiz kötü alışkanlıklardan kurtulmuş olur.

İki adet yazılması gereken dua şudur:

HIRSIZLIK YAPAN, İÇKİ İÇEN, ZİNA EDEN, KÖTÜ YOLDA GEZEN KİMSELERİN TÖVBEKÂR OLMALARI İÇİN

Medyum Dolunaya Hemen Soru-Cevap

Error: Contact form not found.

HIRSIZLIK YAPAN, İÇKİ İÇEN, ZİNA EDEN, KÖTÜ YOLDA GEZEN KİMSELERİN TÖVBEKÂR OLMALARI İÇİN

Hırsızlık yapan, içki içen, zina eden, kötü yolda gezen kişilerin tövbekâr olmaları için öncelikle içlerinde bir değişim isteği olması gerekmektedir. Bu kişilerin tövbe etmek istemeleri, geçmişteki yanlış davranışlarının farkında olmaları ve bu davranışlardan pişmanlık duymaları önemlidir. Tövbe, bir insanın günahkar bir yaşam tarzından vazgeçerek, Tanrı’ya olan inancını ve bağlantısını yeniden kazanmak için attığı bir adımdır.

Tövbekâr olmaya karar veren kişiler, içinde bulundukları durumdan sıyrılmak ve daha iyi bir hayat sürmek için samimi bir şekilde dua etmelidirler. Bu dua süreci, kişinin kendini Tanrı’ya açması ve O’ndan bağışlanma ve yardım dilemesi anlamına gelir. Tövbe sürecinde kişinin kalbi ve niyetleri önemlidir. İçtenlikle yapılan bir dua, kişinin tövbekâr olma yolunda ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Tövbekâr olmada yardımcı olan bir diğer etken ise toplum desteklidir. Tövbekâr olan kişiler, yakın çevrelerinden ve dini liderlerden destek almalıdır. Bu destek, kişilerin kendilerini dışlanmış hissetmemelerini sağlayacak ve daha sağlam bir tövbe süreci geçirmelerine yardımcı olacaktır.

  • Tövbekâr olmak isteyen kişiler için önemli olan bir diğer etken de vicdani bir sorgulamadır. Hırsızlık yapan, içki içen, zina eden, kötü yolda gezen kişilerin vicdanlarında bir sorgulama yapmaları, bu davranışların ne kadar yanlış olduğunu anlamaları gerekmektedir. Bu sorgulama süreci kişilerin tövbe etmek için gerekli motivasyonu bulmalarını ve geçmişteki hatalarından ders çıkararak daha iyi bir gelecek inşa etmelerini sağlar.
Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Dua
Yazdır
Bu sayfaya 2893 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

27 Evet
27 Hayır

“HIRSIZLIK YAPAN, İÇKİ İÇEN, ZİNA EDEN, KÖTÜ YOLDA GEZEN KİMSELERİN TÖVBEKÂR OLMALARI İÇİN” için 5 yorum var.

  1. Arkadaşlar Dolunay hocayla bugün bazı özel problemlerim yuzunden, kişiye özel çalışma yaptıriyorum hocamızın ismini internette çok duydum yorumların hepsini okudum güvenilir bir hoca olduğu yorumlardan bile belli , dolandırıcı olmadığına eminim inşallah benim islemimde kısa sürede tutar. İşlem sonucunu size burdan haber ederim. Allah yardımcınız olsun.

  2. Merhabalar. Ben bir ay önce eşimden istemeyerek ayrılmıştım. Onu çok seviyordum hala da çok seviyorum. Hamile olmama rağmen kabul etmiyordu beni çocuğumu babasız büyütmek istemiyordum. Bu yüzden bende  Dolunay hocayla irtibata geçtim.Dolunay hoca  sayesin de  eşime kavuştum. Çocuğum artık babasız büyümeyecek. Çok şükür allahıma. Dolunay hocadan allah razı olsun.

  3. Selamlar. Ben yıllardır güzel bir iş sahibi olamadım. Babam bu yüzden çok üstüme geliyordu. Psikolojim iyice bozulmuştu. Kendimi eve kapatmak istedim ama onun çözüm olamayacağı kesindi. Çare ararken Dolunay hocayı tanıdım. İyi ki tanımışım. O olmasaydı işsiz güçsüz kalacaktım. Hele şükür ailemle de çok iyiym işlerim de rayına oturdu. Allah Dolunay hocamdan razı olsun.

  4. Merhaba bu dua okuyan arkadaşlar varmı medyum dolunay hoca nasıl çok meşgul randevu aldım sıramın gelmesini bekliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir