Gerdekten önce okunan dua

Gerdekten önce nasıl bir dua okunmalıdır, sizlere bu konuda önemli bilgiler vereceğiz ; Sübhânel ebediyyi! bed, sübhânel vâhidil ehad, sübhânel ferdissamed, sübhane râfi’ıssemâî biğayri amed, sübhâne men besetal arda alâ mâin cemed, sübhâne men halekal halka fe ahsâhüm aded, sübhâne men kasemer rızka ve lem yense ehad.

Süb-hâneilezî lem yettehız sâhıbeten velâ veled, süb-hânellezl lem yelid velem yûled, velem yekûn lehû küfüven ehad, sübhâne men yerânî ve yarifü mekâni ve yerzükunî velâ yensanî.

İmam-ı Azam Hazretleri Rabbım’ı (c.c.) doksan dokuz defa rüyamda gördüm. Nefsimden dedim ki eğer yüzüncü defa görürsem kıyâmet gününde kulların azâbından ne ile kurtulur diye soracağım. Yüzüncü defa Rabbım’ı (c.c) gördüm ve kıyâmet günü kulların azabından ne ile kurtulur dedim. Allâhu Teâlâ: “Kim ki sabah ve akşam namazlarından sonra Sübhânel ebediyyîl ebed… okursa kıyâmet gününde azâbımdan kurtulur.” buyurmuşlardır.

İlgili Başlıklar

Gerdekten önce okunan dua

Gerdekten önce okunan dua, evlilik hayatının başlangıcında Allah’ın rahmetini ve bereketini dilemek için yapılan bir ibadettir. Evlilik birliği, Allah’ın insanlara verdiği büyük bir nimettir ve bu dua, çiftin evliliklerinin hayırlı ve sorunsuz bir şekilde başlaması için yapılan bir adımdır. Bu dua, çiftin evlilik hayatında Allah’ın yardım ve desteklerini daima yanlarında hissetmelerine vesile olur.

Gerdekten önce okunan dua, evlenmek üzere olan çiftler için önemli bir ritüeldir. Bu dua, çiftin evliliklerinde mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlamak amacıyla okunur. Gerdek gecesiyle birlikte yeni bir hayata adım atan çiftler, Rabbimizin rahmetini ve bereketini talep etmek için bu duayı okur. Bu dua, evliliğin başlangıcında sağlam bir temel oluşturmak ve Allah’ın yolunda ilerlemek için çiftlere rehberlik eder.

Bu dua aynı zamanda evli çiftlerin de sıklıkla okuduğu bir ibadettir. Evlilik hayatında yaşanan zorluklar ve sorunlar karşısında, çiftler bu dua ile Rabbimizden yardım ve destek talep ederler. Evlilik birliğini korumak ve güçlendirmek için okunan bu dua, çiftlerin birbirleriyle olan iletişimini güçlendirir ve sorunları çözmek için ortak bir seferberlik başlatmalarına yardımcı olur.

  • Gerdekten önce okunan dua, aşağıdaki şekilde okunabilir:
Elhamdulillahillazi halakaz zevce mine isabin
Vel ezeri mine nefsin ve jera
Velim ta-melati minen nevami
Vehalel ezveca mersadaten ve burican

Bu dua, evlilik hayatına başlamadan önce veya gerdek gecesi okunabilir. Çiftler için hayırlı bir başlangıç olması temennisiyle…

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Medyum Dolunay
Yazdır
Bu sayfaya 1179 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

22 Evet
23 Hayır

“Gerdekten önce okunan dua” için 3 yorum var.

  1. Allah Dolunay hocadan razı olsun benim neredeyse batmakta olan dükkanımı kurtardı. Dükkanimin bereketi kacmisti ne yapsam çare yoktu. Namazlar kıldım oruçlar tuttum hatta adak bile adadim ama bir türlü işleri duzeltemedim Dolunay hocamdan kişiye özel yapılan çalışmasından istedim ve sagolsun benim için özel bir çalışma yaptı ardından 3 ay gibi bir surede tekrar işleri rayına oturttum. Kesinlikle tavsiye ederim çok güvenilir ve kaliteli bir hoca.

  2. Merhabalar. Ben bir ay önce eşimden istemeyerek ayrılmıştım. Onu çok seviyordum hala da çok seviyorum. Hamile olmama rağmen kabul etmiyordu beni çocuğumu babasız büyütmek istemiyordum. Bu yüzden bende  Dolunay hocayla irtibata geçtim.Dolunay hoca  sayesin de  eşime kavuştum. Çocuğum artık babasız büyümeyecek. Çok şükür allahıma. Dolunay hocadan allah razı olsun.

  3. Merhabalar ben evliyim ve 1 çocuğum var karım benden nefret ettiğini söylüyordu. Hem de cocuğumuzun gözleri önünde bana bağırıyor ve boşanacağım demeye başlamıştı. Bende dayanamadım. İnternetten Dolunay hocayi buldum, irtibata gectim.Dolunay  hocamızla birlikte vefk işlemi yaptık. Bir ay içerisinde karım yavaş yavaş düzeldi. Artık evimizde kavgalar yok denilecek kadar az. Allah Dolunay hocadan razı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir