Gerdek İçin Dualar

1. Küçük bir kilit alınır, anahtarı çıkarıldıktan sonra kızın adı yedi kez okunup üstüne üflenir. Sonra anahtara da okunur, üflenir. Anahtar kilidin içine sokulup kitlenir. Anahtar kilidin üzerinde kilitli kalır. Kilit, yanan ocağin çevresinde kırk bir kez dolaştırıldıktan sonra, ocağa konur, ısıtılır. Sonra, içinde su bulunan bir kaba atılır. Kızgın kilit suya atılınca «cızzz3 diye .bir ses çıkarır. 0 sesi duyar duymaz «Hü Hü Hü Hü» denir. Daha sonra, üç «Kulhuvallah» ile bir «Elham» okunur.

Kapalı kilit gelin evinin yakınlarında bir yere ya da bir kapının eşiği altına saklanır. Kilit orada kapalı kaldığı sürece, güvey gelme dokunamaz, kızlığını gideremezmiş. Kızlığın giderilmesi, gelinin güveyle birleşebilmesi için, kilidin bulunup anahtarla açılması, bağın çözülmesi gerekirmiş.

2. Bir ‘kilidin üzerine, bağlanmak istenen kızın adı yazıldıktan sonra, kilit anahtarla kilitlenip, kızın evinin kapısının eşiği altına gizlenir. Kız, üç gün süreyle kilidin üstünden geçtikten sonra, kilit oradan alınıp ıssız bir yerde toprağa gömülür. Bu işlemler kıza duyurulmaz. Kırk bir «Y Subhan> çekilir, sonra kırk bir adım ileri, kırk bir adım geri gidilip gelinir. Her adımda «sedde» denir. Böylece kız bağlanır, gerdek gecesi güvey kızliğını gideremezmiş.
4. Gelin olacak kızın komşularından birinin pek kullanılmayan kapılarından biri, kızın adı söylenrek, kilitlenir. Anahtar üzerinden alınıp kapının üstüne ya da eşiğin yanına, görülebilecek bir yere konur. Yedi kez «bağladını» denerek sağa, sola üflenir, üç kez «hü» çekilip kızın evine doğru üflenir. Kırk bir <in» yazılı bir kağıt ocakta yakılıp dumam çıkarken yedi ez «Ya Settar» denir. Kız bağlanmış sayılır.
5. Çarşıdan hiç kullanılmamış bir kilit alındıktan sonra gerdekten bir iki gün önce, geceleyin, gelin olacak kızın evinin çevresinde kilit elde tutularak üç kez dolaşıhr. Bu dolaşma sırasında kızın adı söylenir. «Y Hay», «Y Kahlıar» sözleri kırk kez söylenir. Üç kez «bağladım» denirken, kilit anahtarla kapanır, anahtar çıkarılır, ancak kilidin sapma bir iplik!c bağlanır. Issız yerde, bir göle, bir su birikintisinin içine atılır. Arkasından üç küçük taş da göle ya da kilidin atıldığı su birikintisi içine atılır. Yedi adım geri gidilip dönülür, oradan hızla uzaklaşılır. Eve dönülünce bir avuç tuz alınıp üzerine üç «Kulhuvallah» okunup <iflenerek gelin evine doğnı yola, çimene serpilir. Böylece gelin bağlanır, güvey başarılı bir girişimde bulunamazmış.
6. Eski, paslı bir kilit, içine biraz mezar toprağı konun. anahtar sokulduktan sonra, ateşte kızdırılır, daha sonra soğuk suya atılır. Bu işlem yapılırken de:
Euzubilkıh
Mesnedim Allah
Ethamdülillah
Hü hü hü hü hü
söylenir. Kızın adı okunup sağa, sola, öne, arkaya üçer kez üflenir. Kilide yedi kez tükürülür. Kilit kızın evine giden yol kıyısında ya bir taşın altına ya da otların, çalıların arasına saklanır. Gerdekten bir gün önce yapılan bu işlemin gerdek gecesi etkisi görülürmüş.

7.Eski, paslı bir anahtarın üstüne, kömürle, kızın adının baş harfi yazılır, anahtar ateşte kızdırılır, üzerine biraz içyağı ya da kuyrukyağı sürüldükten sonra toprağa, önceden çizilen bir dairenin içine atılır, üstüne işenir. Anahtar soğuduktan sonra, daha ıslaklığı gitmeden, alınıp eski bir kuyuya atılır. Bu işlemler yapılırken kızın adı söylenir. Her söy• lenişte de «HCı» denir. Daha sonra, üç çakıltaşı alınıp kırk bir kez «Yı Settar» diyerek üstüne üfürüldükten sonra, kızın evine giden yola, yedişer adımlık aralıklarla konur. Böylece, kız bağlanırmış.
8. Kullanılmayan bir kapı sürgüsü ile, kancası üzerine kızın adı yazıhp bir daire içine alındıktan sonra ıssız bir yere bırakılır, üstüne biraz toprak atılır… Üç adım geri geri gelinir, sonra dönülür. Sürgünün konduğu yerden kırk adım uzaklaştıktan sonra, yedi «HCı» çekilir, sürgüye doğru üflenir:
Mi mi minini
Sedde Kahhar sinnini
Bikrihi zihrihi fikTihi
Hay Hay Hay Hay Hay Hay Hay
HuHüHü
Allah kerim
Ve’t -teslim

sözleri yedi kez okunup kızın evine doğru iiflenir. Gerdekten önce yapılan bu işlem gerdek gecesi etkisini gösterirse, iki üç gün sonra sürgü yerinden alınıp «Y sin» okunarak tuzlu suda yıkanır. Yoksa kız kurtulamaz, çıldırır, dağlara düşermiş.

Medyum Dolunaya Hemen Soru-Cevap

Error: Contact form not found.

Gerdek İçin Dualar

Gerdek, evlilik hayatının en önemli adımlarından biridir ve çiftler için büyük bir öneme sahiptir. Bu özel gecede, Allah’ın rahmetini ve bereketini dilemek için dualar okunması önemlidir. Gerdek gecesinde evlilik hayatının başarılı ve mutlu bir şekilde başlaması için yapılacak dualar, çiftlerin birlikte bir ömür boyu mutlu bir hayat sürmeleri için bir vesiledir.

Gerdek gecesi için okunabilecek dualar arasında, evlilik birliğinin sağlam temeller üzerine kurulması, sevgi, hoşgörü, anlayış, sadakat gibi değerlerin korunması ve evlilik hayatının bereketli geçmesi için dilekler vardır. Bu dualar, çiftlerin birbirlerine olan sevgi ve saygılarını arttırarak karşılıklı mutluluğu sağlamak için önemlidir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Dua
Yazdır
Bu sayfaya 2210 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

22 Evet
24 Hayır

“Gerdek İçin Dualar” için 5 yorum var.

  1. Selamlar. Ben yıllardır güzel bir iş sahibi olamadım. Babam bu yüzden çok üstüme geliyordu. Psikolojim iyice bozulmuştu. Kendimi eve kapatmak istedim ama onun çözüm olamayacağı kesindi. Çare ararken Dolunay hocayı tanıdım. İyi ki tanımışım. O olmasaydı işsiz güçsüz kalacaktım. Hele şükür ailemle de çok iyiym işlerim de rayına oturdu. Allah Dolunay hocamdan razı olsun.

  2. Merhabalar ben Nihan eşimle şiddetli geçimsizlik nedeniyle 4 ay önce boşandım fakat esimi ve eski yuvamı çok ozluyordum ne yapsam ne etsem eşime bunu diyemedim beni bir kez olsun dinlemedi bende bunu üzerine dua felan araştırdım ve bu konuyla ilgili en etkili işlemleri yapan Dolunay hocayi buldum kendisine telefon açtım ve durumumdan bahsettim ardın bana kargo ile vefk gönderi üzerimde taşımaya başladı baslayali 27. Gün oldu eşimle şuan gorusuyoruz  daha eşimle barismadik ama şu gidişle 5 6 güne bu iş tekrar olur gibi. Allah Dolunay hocamdan razı olsun.Yuvami kurtardiniz hocam….

  3. Evet benim evlilik vefkim 17nci günde etkisini gösterdi. şimdi kısmet şans içinde yaptrdım o 33ncu gündeyiz olumlu olcak gibi insallah ama sanırım bu kişiden kişiye değişebilir dolunay hocam 15 ila 40 gün arasında olma ihtimalinin oluğunu söylemişti zaten ocay hocanın vefk tılsımları tavsiye ediyorum cok etkilidir.

  4. Sevgili kardeşlerim dolunay hocamın yptığı vefk sayesinde yuvam dağılmaktan kurtuldu. Çok iyi bir medyum tanıdığım iyi insanların başında. Güvenerek çekinmeden danışabilirsiniz kesinlikle ağzım dilim yanmadı ve çok memnun kaldığımı belirtmek isterim. Googleye medyum dolunay yazınca zaten çıkıyor. Çok uzun zamandır bu işe girmiş zaten o bana ayrıca bir güven vermişti vergi levhası da var resmi çalışıyor doğru bir kişilik. Kesinlikle dolunay hocayı tavsiye ediyorum çalışan asla pişman olmaz. Daha önce başka medyum hocalara da yaptırmıştım vefk olmadı. Ama dolunay hocamın işi prensibi çalışma stili vefkleri bambaşkaymış iyi ki tanıdım memnun kaldım bende.

  5. 2 eski kapi anahtari kaynanam tarafindan Bana verildi ve kolyeye takilan hz isanin oldugu bir taki güya dogacak kizim zeki olcakmis hocam sizce ne anlamda yapilmistir o büyü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir