Gerdeğe Girmeden Önce Okunacak Dua

Gelin gerdeğe girmeden önce; hiç kullanılmamış, yeni bir kilit ile anahtarı almır. 11km anahtar, kilidin dışında ise, kilide sokulur. Kilidin içinde ise; çıkarılır. Gelinin adı kırk bir kez okunur; anahtara üflenir; kırk bir kez okunur, kilide üflenir. Kilide yedi kez tükürülür, elle sıvazlanır. Güveyin adı söylenir, anahtar üç kez başın üstünde, soldan sağa doğru, daire çizercesine, döndürülür.

Dokuz «Ya Hi», yedi «El-Fatih», üç kez «El Kamil» söylenip kırk adım ileri, kırk adım geri yürünür. Gene kızın (gelinin) adı söylenerek anahtar kilide sokulur, kilitlenir. Anahtar kilitten çıkarılır, ikisi yanyana bir yere saklanır. Gerdek oluncaya değin bin bir kere «la» denir. Sonra:

Gerdeğe Girmeden Önce Okunacak Dua

Sedde sedde sedde Hıi
Secide sedde sedde Hay
Sedde sedde sedde el ebed
Sedde sedde sedde es-samed
Ya Ya Ya Ya Ya Ya ya…

denerek dönülür. Gelinin adı anılarak «redd», güveyin adı söylenerek «redd» diye yedi kez dönülür, o gece evin başka bir yerinde uyunur. Güvey, ne denli güçlü olursa olsun, .gelinle görüşemez; gelin, grdekten kız olarak çıkarmış.

Medyum Dolunaya Hemen Soru-Cevap

Error: Contact form not found.

Gerdeğe Girmeden Önce Okunacak Dua

Gerdeğe Girmeden Önce Okunacak Dua, evlilik öncesi yapılan dua ritüellerinden biridir. Evlilik, insanların hayatında önemli bir dönüm noktasıdır ve bir ömür boyu sürecek bir birlikteliği temsil eder. Bu nedenle, evlilik öncesinde çiftler arasında dua etmek ve Allah’ın rahmetini dilemek önemlidir.

Evlilik öncesi okunacak dua, çiftlerin Allah’a dua ederek evlilik hayatlarının güzelliklerle dolu olmasını dilemeleridir. Bu dua, çiftlerin birbirlerine olan sevgi ve saygılarının, anlayış ve hoşgörülerinin artması için yapılır. Aynı zamanda evlilikte mutluluk, bereket ve huzurun sağlanması, hayırlı bir yuva kurulması için de dua edilir.

Evlilik öncesi okunacak dua ile Allah’tan yardım ve destek dilemek güzel bir adımdır. Bu dua aynı zamanda çiftlerin evliliklerinde karşılaşabilecekleri zorluklara karşı dayanma güçleri ve sabır kazanmalarını da sağlar. Evlilikte sağlıklı iletişim kurabilmek, anlayışlı olabilmek ve sıkıntıları birlikte aşabilmek için evlilik öncesi dua önemlidir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Dua
Yazdır
Bu sayfaya 1898 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

28 Evet
26 Hayır

“Gerdeğe Girmeden Önce Okunacak Dua” için 6 yorum var.

  1. Allah Dolunay hocadan razı olsun benim neredeyse batmakta olan dükkanımı kurtardı. Dükkanimin bereketi kacmisti ne yapsam çare yoktu. Namazlar kıldım oruçlar tuttum hatta adak bile adadim ama bir türlü işleri duzeltemedim Dolunay hocamdan kişiye özel yapılan çalışmasından istedim ve sagolsun benim için özel bir çalışma yaptı ardından 3 ay gibi bir surede tekrar işleri rayına oturttum. Kesinlikle tavsiye ederim çok güvenilir ve kaliteli bir hoca.

  2. MERHABA DOLUNAY HOCAYI GOOGLE DE BULDUM UZUN SÜRDÜ ÇOK ARAŞTIRMALAR YAPTIM SONUCA ULAŞMAK İÇİN DOĞRU ADRES DOLUNAY HOCA DEDİM İYİKİ DEMİŞİM ŞİMDİ EŞİM İKİNCİ ÇOCUĞUMUZA HAMİLE ÇOK ŞÜKÜR

  3. Selamün aleyküm arkadaşlar, ben daha önceleri bir çok medyum ve hocaya işlem yaptırmış birisi olarak sizlere kısaca başımdan geçenleri anlatacağım. Bundan bir kaç ay zaman önce uzun süren araştırmalarım sonucunda medyum dolunay beyle tanıştım. Aslında tavsiye üzerine de diyebilirim. Bir yakınım var ismi selda o başka bir sıkıntısı için dolunay beyle çalışmış ve memnun kalmış. Sonrasında bende dolunay bey hocayla çalışmaya karar verdim kendisi çok ilgili sağolsun sorunumu şıp dedi anladı. Bebek uygulamasından bahsetti çok etkili bir telkin olduğunu detaylı şekilde aktardı bana. Bende yaptırdım ve 12 gün sonra istediğim oldu çok şaşırdım ve karmaşık duygular yaşadım sevinç ve şaşkınlığım:) şimdi çok mutluyum eşimle aramızdaki sorunlarda kayboldu teşekkür ve tavsiye ediyorum.

  4. Merhaba arkadaşlar malesef hepimiz başına ummadığımız şeyler bir anda çıkıp gelebiliyor. Benimde eşim beni ve ailesine sırt döndü terk etti ve gitti hiç sebep yokken. Çok seviyorduk birbirimizi ne olduğunu bile anlamadım. Daha önce bulunduğum yerlerde olan seyhlere hocalara gittim fakat bir çözüm bulamadık sonuç elde edemedik. İnternetteki hocaları denedim çoğunda ya dolandırıldım ya da sorunlar çıktı yalanlar söylediler ve tutmadı olmadı. Son kez dedim artık en son dolunay medyum u gördüm işlem yaptırdım bebek isminde bir tılsımmış. Detaylıca anlattı ve mantığıma yattı bu çalışma. 21 günde etki aldım ve kocam dönüp evimize gelip herşeyi anlattı neler olduğunu neden böyle olduğunu. İyi ki dolunay hocayı buldum pişman değilim çok mutluyum iki var dolunay hocam.

  5. Selamlar sorunumu sizlerle paylaşmak istiyorum 7 ay önce karımdan ayrıldım ne ettimse geri döndüremedim inat oğlu inat bir yapısı var keçiden belkide daha fazladır. Sonra internette hocalar medyumlar bakmaya başladım ve dolunay hocayla karşılaştım. Çok araştırdım baktım inceledim memnun kalan insanların çok daha fazla olduğunu doğru biri olduğuna karar verdim. Dolunay hoca gerçekten bir çok konuda kendini ıspatlamış alanı geniş bir ilim sahibi kişilik. Emin olup kararımı verdikten sonra da çalışmalara başladık. Doğum bilgileri aldı ön bakım yaptı üzerimde çok çok eskiden olan büyü kalıntılarını temizledi. Öyle bir vefk yaptı ki daha başlar başlamaz bana anında tesirini gösterdi şoke oldum ama inandım artıkda bu işin olacağına. İlk anda ben rüyaarımda gördüm sonra vefk geldi takmaya başladım duasını okuduğum ikinci günü karım mesaj attı ve sürekli beni düşündüğünü pişman olduğunu söyledi çok sevindim ama karıma da belli etmedim ve hocamın dediklerini harfiyen yaptım. Şimdi ikinci çocuğumuz olacak saygılar 🙂

  6. Allah Dolunay hocadan razı olsun benim neredeyse batmakta olan dükkanımı kurtardı. Dükkanimin bereketi kacmisti ne yapsam çare yoktu. Namazlar kıldım oruçlar tuttum hatta adak bile adadim ama bir türlü işleri duzeltemedim Dolunay hocamdan kişiye özel yapılan çalışmasından istedim ve sagolsun benim için özel bir çalışma yaptı ardından 3 ay gibi bir surede tekrar işleri rayına oturttum. Kesinlikle tavsiye ederim çok güvenilir ve kaliteli bir hoca.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir