Çocuk Duğurmak İçin Dualar

Çocuk Duğurmak İçin Dualar: Çocuğu olmayan kadınların çocuk doğurmaları için birçok türden büyü yapılır. Bunlar arasında en yaygın olanları okuyup üfleme, muska yazma, hocaya ıgörünme ile yapılır.

1.

Çocuğu olmayan bir kadın, ilkin, kimseye duyurmadan cinciye ya da ¿nefesi uğurlu» hocaya görünür, Okunur. Sonra, hocanın, cincinin gösterdiği yolda kocası ile görüşür, gebelik süresi içinde çocuğa kalmaz (yöresel deyimle yüklü olmazsa) daha uzun boylu bir okunma işlemine başlanır. Okunacak kadın aybaşı olduktan üç gün sonra hocaya gider. Hocaya gitmeden önce yıkanır, annır, üç rikaat namaz kılar. Sabah ezanından epey önce, «guguk kuşu ötmeden» hocaya, cinciye gider. Kadının üstüne (başından aşağı) ilkin üç «kulhuvallah», bir  «elham» okunup üflenir, bu sırada kadın hocanın önünde diz çöküp oturur. Bir kâğıdın üzerine mor mürekkeple Kur’andan kısa bir sûre yazılır, kâğıt ılık suda ıslatılır, ezilir, su mora boyanınca damla damla kadmın sırtından aşağı (içten) dökülür. İlk gün böyle yapılır, ikinci günü kadının avucunun içine (sağ avucunun), yedi «mim», üç «elif» yazılır, ¡kırk bir «hu» çekilip yüzüne üflenir, sonra Kur’andan kısa Ibir sûre okunur, kadının yüzüne, ıboyuna üflenir. Yedi gün kadının avucunun içine yazılar yazılır, Kur’andan ibir sûre okunur üflenir. Yedinci günü kadının göbeğine, gene mor mürekkeple, bir daire çizilir, ortasına «ya Kaadir» yazılır, dille yalanarak silinir (büyüyü yapan silebilir ancak). Bu yedi gün içinde kadının kocasından uzak kalması (onunla sevişmemesi) gerekir. Yedinci .günü bu işlem bittikten sonra kadın kocasına yaklaşabilir. Bu yaklaşmadan sonra yıkanır, arınır, gene hocaya okunmaya gider.

Kadının hoca ile arasmda olan büyü işlemini üçüncü bir kimsenin bilmemesi gerekir, yoksa büyünün etkisi kalmaz. Bu büyü kadının ikinci aybaşı döneminden onbeş gün sonraya değin sürer. Kadın bu süre içinde tanrının yardımı (inayeti), hocanın çabası (gayreti) ile çocuğa gebe kalır. Doğan çocuk erkek olursa adı *<-Sadık», İkiz olursa, «fîıdıka» konmalıdır.

2.

Çocuğu olmayan kadın, kimseye duyurmadan, cinciye gider, bütün gizli durumlarını anlatır (çocuk istediğini, kocasının kocalık görevini yaptığını; uyun, saygı sınırları içinde kalan bir dille). Çocuk doğurmak istediğini bildirir. Hoca, cinci, kimse, kadını üç gün (guguk kuşu) ötemeden okur, üfler, çocuk olması için tanrıya yakarır, Kur’andan âyetler okur.’Üçüncü günden sonra, yedi sabah, kadına ılık suda eritilmiş (bir baıdak suda) bir çorba kaşığı dolusu bal içirir (bu koyu bir şerbet demektir), yedi kez <<Nâs» sûresini (1) okuyup kadının yüreğinin üstüne üfler (kadının yakası biraz açık olur). Bu işlem üç sabah yapılır, sonra kadının göbeğinin altına çizilen büyükçe bir dörtgenin içine kırk bir nokta konur, dört köşesine birer «Allah» yazılır, Kur’andan ıkısa bir sûre okunur, yazı dörtgen, ya ılık su ile ya da hocanın kutsal tükrüğü ile silinir. Bu işlem de kadının ikinci aybaşı döneminden sonra on beş gün sürer. (Bu süre içinde kadın yüklü olur (gebe kalır). Bu büyünün etkisi sonucu doğan çocuk erkekse «Sabri», kızsa «Sabriye» adı konmalıdır.

Medyum Dolunaya Hemen Soru-Cevap

Error: Contact form not found.

Çocuk Duğurmak İçin Dualar

Çocuk sahibi olmak, birçok çift için hayatlarının en büyük hayallerinden biridir. Anne ve baba olmanın sevincini yaşamak ve ailenizi çocuklarınızla büyütmek paha biçilemez bir duygudur. Ancak bazen çiftler, çocuk sahibi olmak konusunda zorluklar yaşayabilirler. Bu gibi durumlarda, çocuk düğürmek için dualar okuyarak Allah’ın şifasını ve yardımını dilemek önemli bir adımdır.

Çocuk düğürmek için okunabilecek dualardan biri, “Rabbilhamni sadri ve yessir li emri” duasıdır. Bu dua, Hz. Zakariya’nın çocuk talebine cevaben okuduğu ve Allah’ın kendisine çocuk bahşettiği dualardan biridir. Bu duayı birçok çift, çocuk sahibi olmak için zorlu bir süreçten geçerken okuyabilirler.

Bir diğer etkili dua ise “Rabbî lâ tazirnî ferdâ ve ente hayrul vârisîn” duasıdır. Bu dua, Hz. İbrahim’in çocuk arzusuyla Allah’a yaptığı duadır. İbrahim Peygamber’in sabrı ve inancı sonucunda Allah tarafından kendisine çocuklar ihsan edilmiştir. Bu dua, çocuk düğürmek isteyen çiftlere umut ve güç verir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Dua
Yazdır
Bu sayfaya 1153 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

28 Evet
30 Hayır

“Çocuk Duğurmak İçin Dualar” için 2 yorum var.

  1. Ben eşimle uzun zamandır geçinemedim. Her zaman kavga çıkarıyordu. Psikolojim artık alt üst olmuştu. Boşanmak istiyordum ama çocuğum için yapamadım. Çare olarak kocamı düzeltmeye karar verdim. Dolunay hocayla birlikte celp işlemi yaptık 3 aya yakın bir sürede çok çok şaşırtıcı olumlu yaklaşımlar davranışlar fark ettim. Mucize gibi her şey çok harika bir şekil de gerçekleşti. Allah Dolunay hoca dan razı olsun. O olmasa çocuğum babasız kalacaktı.

  2. Merhabalar. Ben bir ay önce eşimden istemeyerek ayrılmıştım. Onu çok seviyordum hala da çok seviyorum. Hamile olmama rağmen kabul etmiyordu beni çocuğumu babasız büyütmek istemiyordum. Bu yüzden bende  Dolunay hocayla irtibata geçtim.Dolunay hoca  sayesin de  eşime kavuştum. Çocuğum artık babasız büyümeyecek. Çok şükür allahıma. Dolunay hocadan allah razı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir